Ogłoszenia duszpasterskie – 25.06.2023 r. – XII Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

W Kaplicy Adoracyjnej o godz. 2030 trwają Maryjne rekolekcje 33 dniowe dla rodzin. Zapraszamy do udziału rodziny naszej parafii, małżeństwa wraz z dziećmi, małżeństwa przeżywające trudności, narzeczonych, myślących o związku małżeńskim, a także osoby, które z różnych powodów rozstały się ze współmałżonkiem. Rekolekcje oddanie33 zakończą się 26 czerwca, a podczas odpustu parafialnego 27 czerwca dokonamy uroczystego zawierzenia naszych rodzin Matce Bożej.

 1. DziśXII Niedziela Zwykła;
  • Ks. Bartłomiej Stawowy pracujący w naszej parafii trzy lata, został skierowany przez Ks. Biskupa Ordynariusza do pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim do parafii pw. Miłosierdzia Bożego – serdecznie dziękujemy za Jego posługę. Na Jego miejsce do naszej parafii przychodzi Ks. Piotr Żurawski – neoprezbiter, którego serdecznie witamy.
  • niedzielne Msze św. będą odprawiane w porządku wakacyjnym, czyli o 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1700, 1830 i 2000; nie będzie Mszy św. o 1115 dla dzieci.
  • o 1630 nabożeństwo czerwcowe;
  • nabożeństwo przy figurze Bożego Serca o 1930 – odpowiedzialny rejon 7;
 1. Jutro wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana;
  • dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK – nieodpłatne usługi psychologiczne skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne – usługi są prowadzone w formie konsultacji psychologicznych – dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca;
  • o 2000 w górnym kościele odbędzie się Wieczór Uwielbienia, który jednocześnie jest ostatnim dniem 33 dni rekolekcji zawierzenia Świętej Rodzinie naszych rodzin. W czasie uwielbienia nastąpi odnowienie przysięgi małżeńskiej przez małżeństwa uczestniczące w rekolekcjach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny, małżeństwa wraz z dziećmi, nie tylko te uczestniczące w rekolekcjach.
 1. We wtorek – uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy – dzień odpustu parafialnego;
  • Msze św. o godz. 630, 800, 1000, 1500 i 1800; suma odpustowa z procesją o 1000 i zawierzenie Świętej Rodzinie wszystkich rodzin parafii;
  • o 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum;
  • 47 rocznica święceń kapłańskich Ks. Bronisława Futymy;
 1. W środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • spotkanie Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych;
  • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. W czwartekuroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła;
  • Msze św. jak w święto, czyli o 630, 800, 1000, 1500, i 1800. Taca przeznaczona na Stolicę Apostolską.
  • 39 rocznica powołania Straży Maryjnej;
  • nabożeństwo przy figurze Bożego Serca o 1930 – odpowiedzialny rejon 1.
 1. W piątek wspomnienie pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego.
 1. W I Sobotę Miesiąca uroczystość Najdroższej Krwi Chrystusa;
  • o 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi, a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy adoracyjnej;
  • po Mszy św. o 800 start 30 Pielgrzymki Rowerowej na trasie Tarnobrzeg – Jasna Góra;
  • od 900 odwiedziny chorych;
  • nabożeństwo Fatimskie: od 1800 adoracja, o godz. 1900 Msza św. i procesja ulicami osiedla. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 1. W przyszłą niedzielę – święto Opatrzności Bożej;
  • niedzielne Msze św. będą odprawiane w porządku wakacyjnym;
  • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
  • w sanktuarium na Świętym Krzyżu odpust ku czci Przenajdroższej Krwi;
  • wspomnienie NMP Tuchowskiej;
  • niedziela adoracyjna.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Jana Matejki:
  • dziś – blok nr 14 kl. 1 i 2.
  • jutro- blok nr 14 kl. 3 i 4.
  • we wtorek – blok nr 14 kl. 5 i 6.
  • w środę – blok nr 16 kl. 1 i 2.
  • w czwartek – blok nr 16 kl. 3 i 4.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 18 kl. 1 i 2.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Zwierzynieckiej 22 klatka 1. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Zapraszamy wszystkich mężczyzn wraz ze swoimi synami do udziału w kolejnym Męskim Różańcu w Tarnobrzegu. Modlitewne spotkanie odbędzie się 1 lipca w sobotę o 1500 przy figurze Serca Bożego a następnie przejście do Kaplicy Wieczystej Adoracji. Zachęcamy do modlitwy za Kościół, Ojczyznę i Rodziny oraz w intencji powołań kapłańskich.
 1. Prosimy o zgłoszenie chętnych do udziału w beatyfikacji rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września, ponieważ musimy w tym tygodniu zamówić bilety wstępu. Zapisy na listę w zakrystii.
 1. Prezydent Miasta Tarnobrzega informuje, że w dniach od 19 do 30 czerwca rozpoczyna się podpisywanie aneksów do umów w sprawie użyczenia nieruchomości oraz ustalenia wzajemnych zobowiązań organizacyjnych i finansowych związanych z realizacją projektu dotyczącego montażu instalacji OZE. Informacje szczegółowe na plakacie.
 1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.
 1. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży błogosławieństwa Bożego na czas wakacji, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy wstawiennictwa Świętych Patronów.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img