Jubileusz 35-lecia kapłaństwa oraz imieniny Ks. prał. Jana Biedronia

Nowości

Autor

Sekretariat Parafii
Sekretariat Parafii
tel. 15 823 17 67

24 czerwca 2023 roku, w serbinowskiej parafii, odbyła się wyjątkowa uroczystość. Tego dnia Ks. prał. Jan Biedroń świętował jubileusz 35-lecia kapłaństwa oraz swoje imieniny.

Uroczystą Mszę Świętą, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz, koncelebrowali księża posługujący w parafii oraz Ks. Łukasz Mika, pochodzący z Serbinowa. Na sprawowanej Liturgii zgromadziło się liczne grono parafian i gości, którzy pragnęli uczcić 35-lecie kapłaństwa Ks. prał. Jana Biedronia oraz Jego imieniny.

Homilię wygłosił Ks. Maciej Charabin, który zwrócił uwagę na symbolikę uroczystości narodzin św. Jana Chrzciciela: “Zgodnie ze starożytną tradycją, Kościół honoruje dzień śmierci świętych jako moment ich “narodzin dla Nieba”, jednak tylko w przypadku Jana Chrzciciela obchodzone są również jego narodziny, i to jako liturgiczna uroczystość. Mimo że nawet Narodzenie Najświętszej Maryi Panny jest obchodzone jako “tylko” święto, Kościół przywiązuje wyjątkowe znaczenie do narodzin Jana, syna Zachariasza i Elżbiety.” Kaznodzieja zwrócił uwagę, że wyjątkowość tych narodzin symbolizuje głębszy przekaz: “Choć czasami wydaje się, że nie dochowujemy wierności Bogu, Bóg zawsze dochowuje wierności nam, zgodnie ze słowami z 2 Listu do Tymoteusza. Narodziny Jana z Elżbiety i Zachariasza, starszego małżeństwa bezdzietnego do późnej starości, są znakiem Bożej łaski.”

Na zakończenie Mszy Świętej, przedstawiciele różnych grup wiekowych, dzieci, młodzieży i dorosłych złożyli Jubilatowi i Solenizantowi serdeczne życzenia. W imieniu Księży, słowa wdzięczności i błogosławieństwa przekazał Ks. Maciej Charabin.

Uroczystości zakończyły się w sali parafialnej im. św. Jana Pawła II, gdzie wspólnota parafialna mogła dalej dzielić radość i wdzięczność za kapłańskie posługiwanie Ks. prał. Jana Biedronia.

 

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img