Ogłoszenia duszpasterskie – 25.02.2024 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

Nowości

Autor

W Wielkim Poście Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 1630, dla starszych po Mszy św. o godz. 800 oraz o godz. 1730.

 1. Wczoraj w kościele św. Michała w Sandomierzu, pochodzący z naszej parafii kleryk Dawid Wieczorek otrzymał święcenia diakonatu. Został skierowany na praktykę duszpasterska do Janowa Lubelskiego. Polecajmy Go w naszych modlitwach.
 1. Dziś – II Niedziela Wielkiego Postu – zwana „Ad Gentes” – jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z naszymi misjonarkami i misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości Boga i bliźniego w 99 krajach misyjnych. Modlitwą, cierpieniem w intencji misji oraz ofiarami wyrażamy braterską solidarność – przy wyjściu z kościoła będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom w Afryce;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją (odpowiedzialny Rejon 2);
 1. Jutro dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK. Jak już informowaliśmy Klub Inteligencji Katolickiej zorganizował nieodpłatne usługi psychologiczne, które skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne. Usługi są prowadzone w formie konsultacji psychologicznych. Dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca od godz. 1630 do 1730 w sali KIKu;
  • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Grzegorza z Nazreku, opata i Doktora Kościoła;
  • o 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum.
 1. W środęo 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na to piękne nabożeństwo i zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej.
 1. W czwartek po Mszy św. o 1800 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii, w intencji świętości kapłanów oraz powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Przedłużenie tej Adoracji w Kaplicy Wieczystej – modlitwa różańcowa o godz. 2030 zwieńczona Apelem.
 1. W I Piątek Miesiąca o 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
  • od 16o0 spowiedź. W pierwszej kolejności zapraszamy dzieci które będą uczestniczyć w Drodze Krzyżowej o godz. 1630;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
  • o 2030 adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach;
  • stacyjna Droga Krzyżowa w parafii Chrystusa Króla o 1730.
 1. W I Sobotę Miesiąca o 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy Wieczystej Adoracji;
  • od 900 odwiedziny chorych;
  • Wielkopostny Dzień Skupienia Mężczyzn połączony z męskim różańcem – początek o 1100 w dolnym kościele. W planie konferencja, Msza św., dyskusja przy kawie i zakończenie różańcem w kaplicy adoracyjnej.
 1. W przyszłą niedzielę III Niedziela Wielkiego Postu;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją (odpowiedzialny Rejon 3);
  • po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych;
  • niedziela adoracyjna.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków ul. Zwierzynieckiej:
  • dziś – blok nr 47.
  • jutro – blok nr 49.
  • we wtorek – blok nr 51.
  • w środę – blok nr 53.
  • w piątek – blok nr 55.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 57.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Jana Matejki 4 i 6. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Od drugiego semestru tego roku szkolnego trwają katechezy uzupełniające dla młodzieży „Wierzę w Ciebie Boże żywy”. Katechezy odbywają się w jednym wybranym miejscu dekanatu, we 2 wybrane przez duszpasterzy soboty miesiąca. W naszym dekanacie te katechezy odbywają się na Serbinowie. W marcu 2 i 9 od 900. Harmonogramu spotkań w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.
 1. Od 19 lutego o 2000 w Kaplicy Wieczystej Adoracji Bractwo św. Józefa prowadzi 30 dniowe nabożeństwo ku czci św. Józefa oraz modlitwę różańcową zakończone apelem.
 1. Szkoła Podstawowa nr 10 ogłasza zapisy na rok szkolny 2024/2025 dla dzieci z rocznika 2017 od 6 marca do 22 marca 2024 w systemie elektronicznym. Informacje na plakacie.
 1. W sklepiku przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są Baranki Wielkanocne. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej.
 1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia Wielkiego Postu, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Pamiętamy o chorych, cierpiących.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img