Ogłoszenia duszpasterskie – 23.04.2023 – III Niedziela Wielkanocna

1. Dziś – III Niedziela Wielkanocna – Narodowy Dzień Czytania Pisma Św., rozpoczynający XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim jest: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”;
    • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
    • spotkanie Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio;
    • zakończenie Tygodnia Miłosierdzia.
  1. Jutro uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
    • dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK – nieodpłatne usługi psychologiczne skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne – usługi są prowadzone w formie konsultacji psychologicznych – dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca;
    • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
  1. We wtorek – święto św. Marka, ewangelisty – dzień modlitw o urodzaje;
    • o 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum.
  1. W środę o 1730 w sali parafialnej spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas 8;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    • spotkanie Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych;
    • o godz. 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej – modlić się będziemy w intencji powołań do sandomierskiego seminarium.
  1. W czwartek – po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8.
  1. W sobotę – wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła oraz Patronki Europy – jest to dzień modlitwy w intencji duchowieństwa polskiego pomordowanego w czasie II wojny światowej;
    • na Mszy św. o 1800 początek peregrynacji obrazu św. Józefa – prowadzonej przez Rycerzy Kolumba oraz Bractwo św. Józefa z naszej parafii.
  1. W przyszłą niedzielę – Niedziela Dobrego Pasterza – 60. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców:
    • dziś – Domki: ul. Zwierzyniecka, ul. Konstytucji 3 Maja.
    • jutro – ul. Akacjowa i ul. Bukowa.
    • we wtorek – ul. Brzozowa i ul. Dębowa.
    • w czwartek – Chrobrego.
    • w piątek – ul. Łokietka.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy domków przy ul. Bolesława Śmiałego. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Rocznica I Komunii świętej odbędzie się 7 maja o godzinie 1000, natomiast I Komunia święta 14 maja.
  1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Dzisiaj o godzinie 1500 w telewizji Serbinów ponownie zostanie wyświetlony film dokumentalny o słudze Bożym księdzu Stanisławie Sudole. Zachęcamy do oglądania.
  1. Składając roczny PIT można skorzystać z przekazania 1,5% swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Z pomocy przy rozliczeniu można skorzystać w środy w świetlicy od 1600 do 1800.
  1. W dniach 10-15 lipca jest organizowany wyjazd wypoczynkowy dla ministrantów, lektorów i scholii. Zapisy i szczegółu u ks. Rafała.
  1. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo.