Ogłoszenia duszpasterskie – 23.01.2022 r. – III Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

23.01.2022 r.
III Niedziela Zwykła

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa za pomocą maseczek ochronnych lub części odzieży. Przestrzeganie tego państwowego zarządzenia jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale także wyrazem troski o nasze zdrowie, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów i osoby z poważnymi chorobami przewlekłymi, którzy są najbardziej zagrożeni.

Wczoraj zakończyły się spotkania kolędowe w świątyni. Wszystkim którzy zaprosili nas do swoich mieszkań bądź skorzystali z zaproszenia na Eucharystię i spotkania w kościele lub uczestniczyli za pośrednictwem Katolickiej Telewizji Serbinów, składamy serdeczne Bóg zapłać. Ta forma spotkania w kościele pokazała również  związanie z parafią, a jak to wyglądało w poszczególnych dniach? oceńmy sami.Za złożone z tej okazji ofiary przeznaczone także na potrzeby parafii, również serdecznie dziękujemy. Na prośbę wielu parafian, którzy nie mogli skorzystać w wyznaczonym dla siebie czasie ze spotkania kolędowego, jutro będzie dodatkowe spotkanie. Dlatego tych którzy chcą jeszcze uczestniczyć w spotkaniu kolędowym serdecznie zapraszamy.

 1. Dziś – III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego – poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego; „Celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwałej i autentycznej jedności” – podkreślił Papież w Liście Apostolskim w formie Motu proprio „Aperuit illis”;
  • o 1630 Nieszpory;
  • po Mszy św. o 1300 będzie koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Katolickiej. Serdecznie zapraszam;
  • o 1700 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio.
 1. Jutro wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła.
 1. We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 1. W środę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
  • XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce;
  • o 1500 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Faustinum;
  • o 1700 spotkanie dla kandydatów na ministrantów – zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej i starszych;
  • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • modlitwa Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.
 1. W czwartek – wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy;
  • o 1800 Mszy św. z modlitwą Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym.
 1. W piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, biskupa i Doktora Kościoła.
 1. W przyszłą niedzielę – IV Niedziela Zwykła;
  • parafialny dzień życia konsekrowanego;
  • o 1630 Nieszpory.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy Jana Matejki 12 oraz 14 z klatek 1 i 2. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Kossaka:
  • dziś – blok nr 3, kl. 3 i 4.
  • w poniedziałek – blok nr 4, kl. 1 i 2.
  • we wtorek – blok nr 5, kl. 1 i 2.
  • w środę – blok nr 5, kl. 3 i 4.
  • w czwartek – Kossaka 6, kl. 1 i 2.
  • w piątek – blok nr 6, kl. 3 i 4.
 1. W każdą I niedzielę miesiąca o 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów Koncert Życzeń. Nadawany jest również program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli, a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo i opiekę Maki Najświętszej.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img