Ogłoszenia duszpasterskie – 21.07.2024 r. – XVI Niedziela Zwykła

1. DziśXVI Niedziela Zwykła;
    • początek XXV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa pod hasłem: Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, modlimy się w intencji wszystkich kierowców aby bezpiecznie dotarli do celu i służyli innym. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów znajdujących się przed naszym kościołem. Ofiary złożone przy tej okazji do puszek będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy, które organizuje MIVA Polska. Przy poświęceniu prosimy o przyjęcie obrazka z modlitwą kierowcy;
    • Biskup Ordynariusz skierował Ks. Pawła Gutka do pracy w parafii św. Andrzeja Boboli i św. Franciszka Salezego w Gorzycach Tarnobrzeskich. Dziękujemy za sześć lat posługi w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej placówce duszpasterskiej.
    • o godz. 1630 nieszpory niedzielne;
    • wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i Doktora Kościoła.
  1. W poniedziałek święto św. Marii Magdaleny;
    • Modlitewna Wspólnota św. Rity zaprasza nas wszystkich na nabożeństwo ku Jej czci – o godz. 1800 Msza św. i nabożeństwo.
    • odpust parafialny w parafii św. Marii Magdaleny w Miechocinie.
  1. We wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
    • o godz. 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty św. Ojca Pio.
  1. W środę – wspomnienie św. Kingi, patronki Policji;
    • o godz. 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie.
  1. W czwartek święto św. Jakuba, Apostoła;
    • z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa – na Mszy św. o  1800 modlitwą wdzięczności otoczymy Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza i solenizantów;
    • o godz. 1900 w kościele św. Barbary koncert w ramach XXXII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.
  1. W piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP z tej okazji modlitwą będziemy obejmowali wszystkich rodziców i starszych;
  1. W sobotę po Mszy św. o 800 na swój pątniczy szlak wyrusza XXVIII Pielgrzymka Biegowa z Tarnobrzega na Jasną Górę. W tej pielgrzymce bierze udział ok. 60 biegaczy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji.
  1. W niedzielę, 28 lipca, o godz. 1800, w parafii pw. św. Barbary, Msza św. i spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów grupy św. Barbary, którzy w tym roku będą uczestniczyli w 41-szej Pieszej Pielgrzymce ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Na spotkanie zapraszamy również pielgrzymów jednodniowych. Karty zgłoszeniowe można pobrać w zakrystii.
  1. W przyszłą niedzielę XVII Niedziela Zwykła;
    • o godz. 1630 nieszpory niedzielne.
    • wspomnienie św. Szarbela.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Marii Dąbrowskiej:
    • jutro – blok nr 6 mieszkania 33-50.
    • we wtorek – blok nr 7 klatki 1 i 2.
    • w środę – blok nr 7 klatki 3 i 4.
    • w czwartek – blok nr 7 klatki 5 i 6.
    • w piątek – blok nr 8 mieszkania 1-16.
    • w przyszłą niedzielę – blok nr 8 mieszkania 17-33.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej 9 i 10a. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce pieszej na Jasną Górę, która obędzie się w dniach od 4 – 12 sierpnia. W zakrystii można pobierać formularze zgłoszeniowe i wpisać się na listę. Przypominamy także o możliwości udziału w jednodniowej sztafetowej pielgrzymce w dniu 8 sierpnia. Prosimy o zapisywanie się chętnych do przyjęcia pielgrzymów na nocleg.
  1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
  1. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy wstawiennictwa św. patronów. Odpoczywającym na wakacjach niech Pan Bóg błogosławi.