Ogłoszenia duszpasterskie – 20.06.2021 r. – XII Niedziela Zwykła

20.06.2021
XII Niedziela Zwykła

Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kal-warii Zebrzydowskiej zdecydowali, że z dniem 20 czerwca br., zostaną zniesione dys-pensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane we wszystkich die-cezjach, w których do tej pory obowiązywały.

Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele o godz. 1630 oraz o godz. 1930 przy figurze Bożego Serca.

1. Dziś XII Niedziela Zwykła;
    • o 1000 Uroczystość I Komunii Świętej w górnym kościele;
    • Msze św. o godz. 1000 i o godz. 1130 będą sprawowane w kościele dolnym;
    • o 1630 nabożeństwo czerwcowe;
    • o 1700 Msza św. w 5 rocznicę śmierci Ks. Prałata Michała Józefczyka, następnie o godz. 1900 przy grobowcu na cmentarzu w Sobowie wspólna modlitwa, a o  godz. 2o30 modlitwa w intencji Ks. Prałata w Kaplicy Wieczystej Adoracji.
  1. Jutro – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi,
  1. W środę – Dzień Ojca dziękczynienie Bogu za ojcowską posługę w rodzinach – w ten dzień otoczmy ich szczególną modlitwą;
    • o 1000 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Katolickiej i Przedszkola św. Józefa;
    • o 1500 będzie sprawowana Msza św. związana z uroczystym nadaniem imienia Ks. Prałata Michała Józefczyka rondu przy zbiegu ulic Zwierzynieckiej, Kazimierza Wielkiego i Eugeniusza Kwiatkowskiego;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    • spotkanie Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio.
  1. W czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
    • dzień imienin Proboszcza naszej parafii oraz 33 rocznica jego święceń kapłańskich – zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. wieczornej; w sposób szczególny zapraszamy solenizantów i solenizantki.
  1. W piątek o 800 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10;
    • o 1730 Nieszpory Żałobne w intencji zmarłych parafian.
  1. W sobotę wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana, założyciela zgromadzenia sióstr Józefitek.
  1. W przyszłą niedzielę – uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy – odpust parafialny;
    • o 1130 suma odpustowa i Msza św. prymicyjna Ks. Mateusza Zięby, który jako diakon posługiwał w naszej parafii;
    • o 1630 nabożeństwo czerwcowe;
    • 45 rocznica święceń kapłańskich Ks. Bronisława Futymy.
    • niedzielne Msze św. są odprawiane w porządku wakacyjnym, czyli o 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1700, 1830 i 2000; nie będzie Mszy św. o 1115 dla dzieci.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców domków jednorodzinnych:
    • dziś – Sikorskiego, Gwarków, Gajowa, Podleśna, Garażowa, Dąbrowskiej, Kwiat­kowskiego.
    • we wtorek – Zwierzyniecka i Konstytucji 3 Maja.
    • w środę – Akacjowa i ul. Bukowa.
    • w czwartek – Brzozowa i ul. Dębowa.
    • w piątek Chrobrego.
    • w przyszłą niedzielę – Łokietka.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy ul. E. Orzeszkowej z bloku nr 1 kl. 5 i 6 oraz blok nr 3. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. W poniedziałek 28 czerwca br. o godz. 1800 uroczysta Msza św. związana z peregrynacją relikwii błogosławionego ks. Michaela McGivneya – założyciela zakonu Rycerzy Kolumba.
  1. W dniach od 3 do 8 lipca br. odbędzie się 28 pielgrzymka rowerowa na trasie Tarnobrzeg – Częstochowa – Tarnobrzeg. Spotkanie organizacyjne w środę 23 czerwca po Mszy św. wieczornej.
  1. W dniu 10 lipca (sobota) obędzie się pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Koszt udziału 60 zł – zapisy są przyjmowane w zakrystii.
  1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Dodatkowo nadawany jest również program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
  1. Dziękuję za wszelkie zaangażowanie w prace prowadzone przy kościele jak również za ofiary składane na potrzeby parafialne – Bóg zapłać.
  1. Dziękujemy za dozownik na wodę święconą podarowany do Kościoła przez Prezydenta Miasta Pana Dariusza Bożka.
  1. Ks. Bp. Ordynariusz przeniósł Ks. Michała Wronę po 6 latach pracy w naszej parafii, do parafii św. Floriana w Koprzywnicy, natomiast Ks. Pawła Dobrowolskiego po 5 latach pracy do parafii MB Królowej Polski w Nowej Dębie. Serdecznie Księżom dziękujemy życząc Bożego błogosławieństwa na nowych placówkach.
  1. Zmarłym w ubiegłym tygodniu wypraszamy dar Bożego Miłosierdzia. Wszystkim niech towarzyszy wsparcie Matki Bożej Nieustającej Pomocy – naszej Patronki.