Ogłoszenia duszpasterskie – 20.02.2022 r. – VII Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

20.02.2022 r.
VII Niedziela Zwykła

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa za po-mocą maseczek ochronnych lub części odzieży.

 1. Dziś – VII Niedziela Zwykła;
  • w czasie ferii, a więc także dziś, nie będzie Mszy św. dla dzieci o 1115 w dolnym kościele – dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 1130;
  • o 1630 Nieszpory za zmarłych;
 1. Jutro wspomnienie św. Piotra Damianieg0, biskupa i Doktora Kościoła.
 1. We wtorek – święto katedry św. Piotra Apostoła;
  • parafialny dzień modlitwy o trzeźwość.
 1. W środę – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika;
  • o 1500 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Faustinum;
  • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • modlitwa Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.
 1. W czwartek parafialny dzień modlitwy o jedność.
 1. W przyszłą niedzielę VIII Niedziela Zwykła;
  • o 1630 nieszpory.
 1. Składając roczny PIT można skorzystać z przekazania 1% swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Serdecznie zachęcamy do złożenia tego daru, abyśmy mogli kontynuować dalsze prace przy rozpoczętym dziele, które będzie służyło osobom potrzebującym opieki paliatywno-hospicyjnej.
 1. Przy naszej parafii działa Poradnia Rodzinna. Pary przygotowujące się do zawarcia małżeństwa mogą odbyć spotkania z Doradczynią Życia Rodzinnego, które są wymagane przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego. Poradnia jest czynna we wtorki od godz. 17.00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
 1. Dyrekcja Szkoły Katolickiej i Szkoły Podstawowej nr 10 ogłasza nabór uczniów do klas 1 na rok szkolny 2022/2023. Zapisy ruszają 21 lutego br. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.
 1. W ubiegłym tygodniu były prowadzone prace w dolnym kościele związane z ostatecznym wystrojem świątyni. Ekipie artystów z Przeworska, składamy serdeczne podziękowanie.
 1. Tarnobrzeski Bank Żywności informuje, że paczki żywnościowe będą wydawane 21 i 22 lutego w godz. od 1500 do 1700.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy Jana Matejki 18 z klatek od 5 do 8. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Konstytucji 3 Maja:
  • dziś – blok nr 6, kl. 3 i 4.
  • we wtorek – blok nr 7, kl. 1 i 2.
  • w środę – blok nr 8, kl. 1 i 2.
  • w czwartek – blok nr 8, kl. 3 i 4.
  • w piątek – blok nr 9, kl. 1 i 2.
  • w przyszłą niedzielę – Kwiatkowskiego 3 i 3a.
 1. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.
 2. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przypomina o obowiązku złożenia deklaracji o źródłach ogrzewania budynków. Deklarację muszą złożyć właściciele lub zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, w których znajduje się źródło ciepła (piec lub inne urządzenie grzewcze). Są dwie daty dopełnienia tego obowiązku: 1) jeżeli źródło ciepła zostało zainstalowane i uruchomione przed 1 lipca 2021 r. deklarację należy złożyć do 30 czerwca 2022 r. 2) jeżeli źródło ciepła zostało zainstalowane i uruchomione po 1 lipca 2021 r. deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od momentu uruchomienia źródła ciepła. Deklarację można złożyć na dwa sposoby — elektronicznie lub w formie papierowej w Urzędzie Miasta lub Gminy
 1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Bożej Opatrzności polecamy chorych i cierpiących.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img