Młodzież przyjęła sakrament bierzmowania

Nowości

Autor

W poniedziałek 7 czerwca Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

Uroczystej Liturgii przewodniczył Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Mszę Świętą koncelebrowali ks. prał. Jan Biedroń – proboszcz naszej parafii wraz z ks. prał. Stanisławem Barem, proboszczem parafii św. Barbary w Tarnobrzegu i ks. kan. Janem Zającem – proboszczem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu-Dzikowie. Przed homilią Ksiądz Proboszcz poprzez dialog przewidziany w celebracji sakramentu bierzmowania poprosił Księdza Biskupa o udzielenie zgromadzonej młodzieży sakramentu bierzmowania. Następnie Biskup Krzysztof Nitkiewicz zadał młodym pytanie:  – Jakich łask oczekujecie od Boga w tym sakramencie?. Młodzież odpowiedziała:  – Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad. Amen – zakończyli wszyscy zgromadzeni.

Następnie w wygłoszonej homilii Ksiądz Biskup m. in. zachęcał młodych, aby w różnych okolicznościach życia przywoływali Ducha Świętego.

– Otrzymujecie dzisiaj wielki dar i pamiętajcie, że Duch Święty przy was jest i chce wam pomagać. Kiedy będzie wam ciężko, będziecie czuli, że jesteście na przegranej pozycji, to proście o Ducha Świętego, żeby dodał wam siły, dodał wam motywacji (…), żebyście się nie poddawali, bo ten otrzyma wieniec zwycięstwa, kto wytrwa do końca – zachęcał Biskup Ordynariusz

W tym roku za przygotowanie kandydatów do sakramentu bierzmowania odpowiedzialni byli ks. Paweł Dobrowolski oraz katechetka P. Lucyna Swatek.

Zapraszamy do obejrzenia uroczystej Mszy Świętej, podczas której młodzież przyjęła sakrament bierzmowania.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img