Ogłoszenia duszpasterskie – 14.03.2021 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

Nowości

Autor

14.03.2021 r.
IV Niedziela Wielkiego Postu

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, w kościele może przebywać
jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Osoby przebywające
w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości („Laetare”);
  • o godz. 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 1. We wtorek o 1800 Msza św. z modlitwą Bractwa Szkaplerza Świętego.
 1. W środę – wspomnienie św. Patryka, biskupa;
  • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek parafialny dzień modlitwy o jedność.
 1. W piątek uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP, dzień wdzięczności za ojcowską posługę w rodzinach. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ojców;
  • Msze św. jak w święto, czyli o : 630; 800; 1000; 1500; i 1800;
  • o 1600 rozstrzygnięcie konkursu o św. Józefie, dla klas III szkół podstawowych w Tarnobrzegu. Konkurs przygotował Klub Inteligencji Katolickiej działający przy naszej parafii. Serdecznie więc dziękujemy za te piękną inicjatywę Prezesowi KIKu Pani Ewie Lipińskiej Mikrut;
  • Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 1630, dla starszych po Mszy św. o godz. 800 oraz o godz. 1730;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą w intencji Bractwa św. Józefa działającego przy parafii.
 1. W przyszłą niedzielę – V Niedziela Wielkiego Postu;
  • o g 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
  • od V niedzieli Wielkiego Postu spowiedź codziennie w dni powszednie od godz. 1700 do 1800
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Konstytucji 3 Maja:
  • dziś – z bloku nr 2, klatki 3 i 4.
  • we wtorek – z bloku nr 3, klatki 1 i 2.
  • w środę – z bloku nr 3, klatki 3 i 4.
  • w piątek – z bloku nr 4, klatki 1 i 2.
  • w sobotę – z bloku nr 4, klatki 3 i 4.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej 49 i 51. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Staraniem Rycerzy Kolumba został przekazany do naszej parafii jako dar, tron papieski – Papieża Franciszka. Znajdował się on w Krakowie podczas Światowych Dni młodzieży w 2016 roku. Serdecznie dziękujemy.
 1. Wolontariusze z Katolickiego Centrum Wolontariatu w Tarnobrzegu prowadzą zbiórkę ofiar na remont łazienki w Domu Dziecka w Skopaniu.
 1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszamy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.
 1. W imieniu wspólnot neokatechumenalnych serdecznie zapraszamy na katechezy, które odbywać się będą we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej o godz. 1900 na sali parafialnej. Ze względu na pandemię obowiązują maseczki i odpowiedni dystans.
 1. Katolicka Szkoła i Przedszkole im. Św. Józefa oraz Żłobek Nazaret ogłaszają nabór na rok szkolny 2021/2022. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej przedszkola oraz w biurze przedszkola. Także nabór na nowy rok ogłasza Szkoła Nr 10, przynależąca do naszej parafii.
 1. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafialne przeznaczone na cele parafialne – Bóg zapłać.
 1. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy – naszej patronki.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img