Jezus Chrystus wydał samego siebie za nasze grzechy… – Wielki Piątek 2023 r.

Nowości

Autor

W serbinowskiej świątyni w Wielki Piątek, 7 kwietnia 2023 roku o godz. 15.00 zostało odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadził Ks. prał. dr Jan Biedroń. Rozważania poszczególnych stacji Męki Pana Jezusa zostały przygotowane przez wspólnotę Rycerzy Kolumba.

Następnie o godz. 18.00 rozpoczęła się Liturgia Wielkiego Piątku. Zgromadzeniu wiernych przewodniczył Ks. Paweł Piędzio. Celebrans rozpoczął wspólną modlitwę od gestu uniżenia i oddania czci Chrystusowi. W tym roku Mękę Pańską wyśpiewali: Ks. Rafa Kusiak – słowa Chrystusa; P. Andrzej Kasperski – Słowa Ewangelisty; Ks. Michał Zelik – słowa innych osób.

Homilię wygłosił Ks. dr Rafał Kusiak, który wskazał na Chrystusa, który umarł, aby człowiek stał się wielkim. Kaznodzieja zaznaczył, że droga wielkości człowieka to miara jego świętości.

Bycie małym w oczach tego świata, by stać się wielkim w oczach samego Boga, to droga chrześcijańskiego życia. Świat dzisiaj potrzebuje ludzi, którzy będą gotowi poświęcić swoje dobre imię, karierę, reputację dla miłości Chrystusa, by nieść wiarę w Chrystusa. Żyjemy w w takich czasach, w których jesteśmy wezwani do całkowitego oddania się Bogu. Czy tęsknisz za Bogiem? Bo Bóg za tobą bardzo tęskni – mówił Ksiądz Rafał.

Po zakończonej homilii, Ks. Bartłomiej Stawowy wyśpiewał modlitwę powszechną, a po niej nastąpiło odsłonięcie i adoracja Krzyża. Na zakończenie Liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie rozpoczęła się adoracja.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img