Ogłoszenia duszpasterskie – 14.02.2021r. – VI Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

14.02.2021 r.
VI Niedziela Zwykła

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, w kościele może przebywać
jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Osoby przebywające
w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

 1. Dziś – VI Niedziela Zwykła;
  • od dziś do 20 lutego tydzień modlitw o trzeźwość narodu;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
  • wspomnienie św. Cyryla i Metodego – modlitwa za narody słowiańskie oraz wspomnienie św. Walentego – dzień modlitw w intencji narzeczonych, zakochanych i przygotowujących się do małżeństwa.
 1. We wtorek – o 1800 Msza św. z modlitwą Bractwa Szkaplerza Świętego.
 1. W środę popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu;
  • w tym dniu obowiązuje post, czyli spożycie w ciągu dnia jednego posiłku w zwyczajnej ilości, a pozostałe posiłki w ilości pomniejszonej oraz obowiązuje wstrzemięźliwość, czyli wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych – do zachowania postnego są zobowiązani wszyscy wierni, którzy ukończyli 14 rok, a nie rozpoczęli 60 roku życia;
  • od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty;
  • Msze święte z błogosławieństwem popiołu i z posypaniem głów popiołem, będą sprawowane w naszym kościele o godz. 630, 800, 1000, 1500, 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej Msza św. o godz. 1800, dodatkowo Msze św. w Hospicjach, Domu Matki Teresy i Warsztatach Terapii Zajęciowej. Taca zebrana w Środę Popielcową zostanie przekazana na potrzeby Caritas;
  • w środę popielcową rozpoczyna się „Nowenna Pompejańska” – jako przebłaganie za wszelkie zniewolenia i błaganie o dar jedności z Bogiem i ludźmi; modlitwa różańcowa w Kaplicy Adoracyjnej będzie o godz. 730, 1430, 1700 i 2030.
 1. W piątek- Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630, dla starszych po Mszy św. o godz. 800 oraz o godz. 1730 w górnym kościele;
  • O godz. 1730 Droga Krzyżowa jako przebłaganie za grzechy pijaństwa i przeproszenie za grzechy przeciw szóstemu przykazaniu.
 1. W przyszłą niedzielę – I Niedziela Wielkiego Postu;
  • o godz. 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Prusa:
  • dziś – z bloku nr 5, klatki 1 i 2.
  • we wtorek – z bloku nr 5, klatki 3 i 4.
  • w środę – z bloku nr 5, klatki 5 i 6.
  • w piątek – z bloku nr 6, klatki 1 i 2.
  • w sobotę – z bloku nr 6, klatki 3 i 4.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej 71 i 73. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafialne przeznaczone na cele parafialne – Bóg zapłać.
 1. W ostatnim czasie Ks. Maciej Charabin utworzył nową stronę naszej Parafii, która znajduje pod adresem internetowym „parafiaserbinow.pl”. Jest ona zredagowana przejrzyście i zawiera potrzebne informacje.
 1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszamy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.
 1. Wszystkim życzymy, aby Wielki Post był czasem nawrócenia, odnowy wiary, zaczerpnięcia żywej wody nadziei i przyjęcia z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w Chrystusie.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img