Ogłoszenia duszpasterskie – 13.10.2024 r. – XXVIII Niedziela Zwykła

W październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: o godz. 1700 dla dzieci, o godz. 1830 dla młodzieży i starszych, w niedziele o godz. 1615

1. Dziś XXIV Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia” – po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka ofiar na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Ofiary zostaną przesłane na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia;
    • wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, patrona diecezji –
      w Sandomierzu rozpoczęcie uroczystości procesją z kościoła seminaryjnego pw. św. Michała Archanioła do katedry o godz. 1000. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej podniosłej uroczystości diecezjalnej;
    • liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św.;
    • w naszej wspólnocie witamy Ks. Adriana Kalka, który został skierowany do naszej parafii. Życzymy mu obfitości Bożego błogosławieństwa;
    • dzień imienin biskupa Edwarda Frankowskiego – solenizanta otoczymy modlitwą;
    • o 1615 nabożeństwo Różańcowe.
  1. Jutro – Dzień Edukacji Narodowej – modlimy się w intencji nauczycieli i wychowawców;
    • wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, krzewicielki czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  1. We wtorek wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i Doktora Kościoła;
    • Światowy Dzień Dziecka Utraconegoo 1400 na cmentarzu w Sobowie, przy grobie Dziecka Utraconego, Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa w intencji dzieci.
  1. W środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z różańcem. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań, które zostaną odczytane w czasie Nowenny.
    • o 1700 w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu czuwanie modlitewne Legionu Maryi.
  1. W czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
    • spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 6 o 1600.
  1. W piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty, patronalne święto Służby Zdrowia. W modlitwie pamiętajmy o pracujących w Służbie Zdrowia.
  1. W sobotę kolejny comiesięczny Wieczór Uwielbienia. Na modlitwę zapraszamy kandydatów do bierzmowania z 3 roku przygotowania. Msza Święta o 1800 a następnie Wieczór Uwielbienia. W tym dniu różaniec tylko o godz. 1700.
  1. W przyszłą niedzielę – XXIX Niedziela Zwykła; niedziela misyjna i początek tygodnia misyjnego pod hasłem „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”
    • o 1615 nabożeństwo Różańcowe.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Bolesława Prusa:
    • jutro – ul. Prusa 5 – klatki 1 i 2
    • w środę – ul. Prusa 5 – klatki 3 i 4
    • w czwartek – ul. Prusa 5 – klatki 5 i 6
    • w sobotę – ul. Prusa 6 – klatki 1 i 2
    • w przyszła niedzielę – ul. Prusa 6 – klatki 3 i 4
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Marii Dąbrowskiej 29 klatka 1 i 2. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Podziękowanie dla Parafian i dokładne rozliczenie z prowadzonej zbiórki na powodzian i rehabilitację jest umieszczone na naszej stronie parafialnej.
  1. 24 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla w naszej parafii odbędzie się Wieczór Uwielbienia na cześć Chrystusa Króla Wszechświata.
  1. W każdą niedzielę nadawany jest program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, zachęcamy do korzystania.
  1. Zbliża się listopad, miesiąc w szczególny sposób poświęcony pamięci naszych drogich zmarłych. Kościół nieustannie powierza w modlitwie zmarłych, gdyż droga do wiekuistego odpoczynku jest, dzięki Miłosierdziu Boga, zawsze otwarta. Wypominki, są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie odczytując je – wyrażamy wiarę, że imiona naszych Zmarłych są zapisane w Bożej Księdze Życia. Wypominki możemy składać w wyznaczonym dniu listopada – harmonogram będzie zamieszczony w gazetce Otwarte Serca.
  1. 20 października odbędzie się głosowanie nad Budżetem Obywatelskim z naszego osiedla. Zachęcamy do głosowania internetowo lub stacjonarnie. Równocześnie tegoż dnia o 1400 Piknik Rodzinny przy Szkole Podstawowej nr 10. Dochód z pikniku przeznaczony jest na dokończenie budowy Hospicjum w Miechocinie.
  1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  1. Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, miłego świętowania w gronie rodzinnym, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.