Ogłoszenia duszpasterskie – 11.09.2022 r. – XXIV Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

11.09.2022 r.
XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dziś – XXIV Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne.
 1. Jutro – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
  • rocznica beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej;
  • rozpoczęcie roku pracy duszpasterskiej dla Klubu Inteligencji Katolickiej Mszą św. o 1800.
 1. We wtorek – 25 rocznica Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w wymiarze całego miasta Tarnobrzega. W tym dniu Msza święta w naszym kościele dla parafii Tarnobrzega o godz. 1800 i przejście pod pomnik Serca Bożego. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. Natomiast 14-ego września pielgrzymka do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Wyjazd z Tarnobrzega autobusem, informacje u animatorów Wspólnot;
  • 2030 w Kaplicy adoracyjnej różaniec w intencji Ojczyzny;
  • dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka.
 1. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • Msze św. jak w święto, czyli o 630, 800, 1000, 1500 i 1800;
  • na każdej Mszy św. adoracja relikwii Krzyża Świętego;
  • w naszej parafii z racji XII Tygodnia Wychowania o 1800 Msza św. w intencji wszystkich wychowawców: rodziców, nauczycieli, katechetów. Po Mszy św. zapraszamy w sali teatralnej na prelekcję  pt. “Wychowanie do mądrego korzystania z mediów społecznościowych”. Z tej racji Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wyjątkowo odbędzie się o godz. 1730.
  • o 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej – modlić się będziemy za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania.
 1. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej;
  • parafialny dzień modlitwy o jedność;
  • patronalne święto Apostolstwa Dobrej Śmierci;
  • o 1700 w sali parafialnej spotkanie dla ministrantów, a po Mszy św. spotkanie dla lektorów. Serdecznie zapraszamy chłopców z klasy III i IV, aby dołączyli do grona ministrantów w naszej parafii. Rodziców prosimy o akceptację i zachętę. Jesteśmy głęboko przekonani, że chłopcy, służący przy ołtarzu jako ministranci, będą wzrastać w atmosferze szlachetności, ofiarności, przyjaźni. Wszelkich informacji udziela ks. Rafał Kusiak.
 1. W piątek wspomnienie św. Kornelisza i Cypriana;
  • o 1800 Msza św. i spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.
 1. W sobotę wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.
 1. W przyszłą niedzielę – XXV Niedziela Zwykła;
  • wspomnienie św. Stanisława Kostki – na Mszy św. o 1000 uroczyste rozpoczęcie przygotowań do bierzmowania – zapraszamy uczniów z 6, 7 i 8 klas szkoły podstawowej.
  • o 1630 Nieszpory Żałobne – modlitwą otoczymy zmarłych parafian z racji III niedzieli miesiąca.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej numer 27 klatki od 3 do 7. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej:
  • jutro – blok nr 6, m. 33-50
  • w sobotę – blok nr 7, kl. 1 i 2.
 1. Zostały przeprowadzone pracy przy pomniku Serca Bożego. Trwa układanie kostki przed schodami od ul. Jędrusiów, dlatego schody są nieczynne. Zaangażowanym w prowadzone prace przy parafii i powstającym w Miechocinie Hospicjum Paliatywnym składamy – Bóg zapłać.
 1. W tym roku będzie nowa formuła nadawania Koncertu Życzeń w Katolickiej Telewizji Serbinów. Będzie on nadawany: w czasie świątecznym: zarówno w święta Bożego Narodzenia oraz w Wielkanoc. Karta zgłoszeniowa oraz szczegółowe informacje są do pobrania w zakrystii  oraz znajdują się na stronie naszej parafii.
 1. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy nadawanie Duchowego Przewodnika, w którym poruszamy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
 1. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Msza święta na Szczycie Jasnogórskim, 09.2022 r. o godz. 1100. Szczegółowe informacje na plakacie.
 1. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2022/2023. Słuchaczami Studium mogą być wszyscy, którzy chcą zgłębić zagadnienia związane z rodziną.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 1. Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img