Ogłoszenia duszpasterskie – 10.04.2022 r. – Niedziela Palmowa

Nowości

Autor

10.04.2022 r.
Niedziela Palmowa

W naszych modlitwach polecajmy naród Ukraiński prosząc o pokój.

 1. Dziś VI Niedziela Wielkiego Postu – zwana Niedzielą Palmową – rozpoczynamy Wielki Tydzień, jest to czas bezpośredniego przygotowania się do przeżycia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.
  • Światowy Dzień Młodzieży oraz Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Misjonarzy. Młodzież w dniu dzisiejszym jest zaproszona do Sandomierza. Tam na rynku miasta o 1o00 będzie modlitwa i poświęcenie palm, a następnie wyruszy procesja z palmami;
  • o 1045 w naszej parafii przy figurze Chrystusa Zmartwychwstałego początek uroczystej procesji do kościoła – o godz. 1130 centralna uroczystość Niedzieli Palmowej;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną – odpowiedzialny Rejon 6;
  • modlitwa Bractwa Wieczystej Adoracji;
  • o 2000 misterium Męki Pańskiej w wykonaniu młodzieży przygotowane przez Ks. Pawła Piędzio. Serdecznie zapraszamy.
 1. Jutro Wielki Poniedziałek;
  • Dzień parafialnej spowiedzi Wielkanocnej: od 900 do 1200 oraz od 1400 do 1800. O godz. 1030 część bolesna różańca. O godz. 1500 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia;
  • odwiedziny chorych z racji Świat Wielkanocnych od 900. Kapłani odwiedzą tych do których przychodzą w I sobotę miesiąca i tych którzy z racji Świąt zostaną dodatkowo zgłoszeni w zakrystii.
 1. W Wielki Wtoreko 1630 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 1. W Wielką Środęo 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • o godz. 1900 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza związane z przygotowaniami do Triduum Paschalnego.
 1. Wielki Czwartek – w tym dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu oraz Sakramentu Kapłaństwa. W Katedrze o godz. 1000 będzie sprawowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Msza święta Krzyżma świętego, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. W naszym kościele Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie celebrowana o godz. 1800, a po niej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i możliwość osobistej adoracji wg. grafiku.
 1. Wielki Piątek – jest jedynym dniem w roku, w którym nie sprawuje się Mszy świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Liturgia tego dnia rozpocznie się w naszym kościele o 1800, a na jej zakończenie nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja wg. ustalonego grafiku. Adoracja krzyża przez skłon. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post, czyli spożycie w ciągu dnia jednego posiłku w zwyczajnej ilości, a pozostałe posiłki w ilości pomniejszonej oraz obowiązuje także wstrzemięźliwość, czyli całkowite wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych;
  • o 1500 Droga krzyżowa w kościele dla wszystkich;
  • po Liturgii początek no­wenny do Bożego Miłosierdzia i adoracja aż do Rezurekcji. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty do godz. 2400.
 1. Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów w dolnym kościele od godz. 900-1200 co 20 minut i od 1230-1500 co pół godziny. Po poświęceniu zapraszamy do Adoracji Krzyża w górnym  kościele;
  • o 1500 w Kaplicy Grobu nowenna do Bożego Miłosierdzia;
  • Liturgia paschalna rozpocznie się o godz. 1900. W Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę przynieśmy świece, by uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
 1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. o 600 Rezurekcja – początek przy grobie Pańskim;
  • następne Msze św. jak w niedziele począwszy od 830;
  • nie będzie Mszy św. dla dzieci w dolnym kościele o godz. 1115, zapraszamy do górnego kościoła na godz. 1130;
  • o 1500 na rynku miasta Koronka do Bożego Miłosierdzia i taniec Uwielbienia – zapraszamy młodzież.
  • 1630 no­wenna do Bożego Miłosierdzia.
 1. W sklepiku rozprowadzane są Baranki Wielkanocne. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest wystawiony kosz, do którego można składać dary dla najuboższych z terenu naszej parafii.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy Marii Dąbrowskiej 3 z klatek od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i środę. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, błogosławionego czasu przeżywania Wielkiego Tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice życzymy wstawiennictwa świętych Patronów.
 1. W Wielką Środę, to jest 13 kwietnia o godz. 12:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Niepodległości 2 – „Śniadanie Wielkanocne”, na które zaprasza Prezydent Miasta
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img