Ogłoszenia duszpasterskie – 1.08.2021 r. – XVIII Niedziela Zwykła

1.08.2021 r.
XVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś – wspomnienie św. Alfonsa Marii Ligouriego;
    • przed nami kolejny miesiąc sierpień, który wpisał się w historię Polski wieloma wielkimi wydarzeniami narodowymi; jest to także miesiąc trzeźwości – prośmy o potrzebne łaski dla nas i dla wszystkich Polaków, abyśmy ten czas mogli przeżyć godnie i owocnie; na ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest Parafialna Księga Trzeźwości – można wpisać tam swoje posta­nowienie;
    • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
  1. We wtorek – o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
  1. W środę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    • modlitwa Rodziny Radia Maryja i TV Trwam.
  1. W I Czwartek Miesiącaparafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
    • o 1500 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
    • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego;
    • o godz. 1900 w kościele św. Marii Magdaleny kolejny koncert w ramach XXIX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.
  1. W I Piątek Miesiąca – Święto Przemienienia Pańskiego – modlić się będziemy o przemianę naszych sumień;
    • Msze św. będą odprawiane o 630, 800, 1000, 1500, i 1800;
    • o 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
    • od 1630 spowiedź;
    • 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
    • o 2030 Adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.
  1. W I Sobotę Miesiąca – wspomnienie św. Kajetana, kapłana;
    • o 800 Msza św. Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy Wieczystej Adoracji;
    • odwiedziny chorych od 900;
    • nabożeństwo Fatimskie: od 1800 adoracja, o godz. 1900 Msza św. – serdecznie zapraszamy do udziału.
  1. W przyszłą niedzielę – XIX Niedziela Zwykła;
    • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
    • wspomnienie św. Dominika, kapłana.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Matejki:
    • dziś – blok nr 5 kl. 1 i 2.
    • jutro blok nr 5 kl. 3 i 4.
    • we wtorek – blok nr 5 – kl. 5 i 6.
    • w środę – blok nr 5 – klatki 7 i 8.
    • w czwartek – blok nr 6.
    • w piątek – blok nr 7 – klatki 1 i 2.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy ul. E. Kwiatkowskiego z bloków 15 i 17. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w prace prowadzone przy kościele jak również za ofiary składane na potrzeby parafialne – Bóg zapłać.
  1. Tegoroczna XXXVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pielgrzymka, ma odbyć się w formie “sztafetowej” tzn. każdego dnia inna grupa dojeżdża na szlak i pielgrzymuje do tronu Matki Bożej, po czym wraca do domu. Grupa św. Barbary będzie pielgrzymować 11 sierpnia z Dąbrowna do Olsztyna. Każdy kandydat na pielgrzymkę wypełnia formularz zgłoszeniowy oraz ankietę dotyczącą zdrowia, wypełnione dokumenty należy złożyć u przewodnika grupy. Grupa św. Barbary pielgrzymuje w dniu 11. sierpnia (tj. środa). Zapisy do dnia dzisiejszego, a wszelkie informacje u ks. Piotra Wilka (tel. 782 967 932). Spotkanie organizacyjne w Parafii św. Barbary 8 sierpnia o godz. 1900.
  1. Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.