Nasz rodak, kl. Dawid Wieczorek otrzymał święcenia diakonatu

Nowości

Autor

24 lutego 2024 r. o godz. 10.00 w kościele seminaryjnym pw. św. Michała Archanioła w Sandomierzu odbyło się wyjątkowe wydarzenie, w którym to Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz udzielił święceń diakonatu, pochodzącemu z naszej parafii, kl. Dawidowi Wieczorkowi. W uroczystości wzięli udział członkowie rodziny kl. Dawida, księża z serbinowskiej parafii na czele z Ks. prał. Janem Biedroniem, przyjaciele, wierni z różnych wspólnot działających przy naszej parafii. W oprawie liturgicznej uroczystości swój udział zaznaczyli ceremoniarze, lektorzy i ministranci z naszej parafii.

Po homilii, w której Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz przypomniał kandydatom do diakonatu o ich powołaniu do służby i miłości wobec Boga i ludzi, złożyli na ręce biskupa ordynariusza przyrzeczenie posłuszeństwa, życia w celibacie oraz codziennego odmawiania liturgii godzin (brewiarza).

Podczas wspólnego śpiewu Litanii do Wszystkich Świętych zebrani upraszali łaski Ducha Świętego dla nowych diakonów. Następnie, przez włożenie rąk i modlitwę, bp Krzysztof Nitkiewicz włączył kandydatów w urząd diakonów. W czasie liturgicznej posługi diakoni używają dalmatyki, symbolu ich posługi i włączenia w stan duchowny.

Dk. Dawidowi serdecznie gratulujemy włączenia do stanu duchownego! Niech ta posługa staje się źródłem nieustającej inspiracji, radości oraz umocnienia w służbie Bogu i bliźnim.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img