Modlitwa o Boże błogosławieństwo: II dzień peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów w Diecezji Sandomierskiej

Nowości

Autor

21 kwietnia 2024 r., drugiego dnia peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów w Diecezji Sandomierskiej, wierni z rejonu tarnobrzeskiego zjednoczyli się w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, aby upraszać Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo bł. Rodziny Ulmów oraz modlić się intencji powołań do służby w Kościele.

W naszej parafii sprawowane były Msze Święte, które stanowiły centralny punkt spotkania wiernych z różnych dekanatów. O 7:00 – dekanat gorzycki; o 8:30 – dekanat nowodębski; o 10:00 – dekanat baranowski; o 11:30 – dekanat tarnobrzeski i o 13.00 dekanat raniżowski.

Księża z poszczególnych dekanatów wygłosili okolicznościowe homilie, które były nacechowane głęboką duchowością i kontekstem historycznym. Kaznodzieje podkreślali heroiczny czyn bł. Rodziny Ulmów, którzy w obliczu zagrożenia i prześladowań pozostali wierni wartościom chrześcijańskim oraz oddali swoje życie, wypełniając przykazanie miłości bliźniego. Głoszone Słowo Boże stawało się dla uczestników peregrynacji drogowskazem do refleksji nad własnym życiem oraz wyzwaniami, jakie stawia przed nimi wiara.

Po zakończeniu Mszy Świętej o godzinie 13:00 nastąpiło uroczyste zawierzenie młodzieży. Młodzi ludzie zebrani w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu wyrazili gotowość do podążania za przykładem błogosławionych bohaterów swojej wiary i do dawania świadectwa o miłości bliźniego w codziennym życiu.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img