Między pokoleniami: Wzruszające spotkanie w Domu Matki Teresy i Hospicjum św. Ojca Pio

20 i 22 maja 2024 r. młodzież oraz dzieci z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu odwiedziły Dom Matki Teresy oraz Hospicjum św. Ojca Pio, gdzie wraz z podopiecznymi spędzili czas na nabożeństwie majowym. W spotkanie zaangażowani byli członkowie Oazy Młodzieżowej, Oazy Dzieci Bożych, Scholi oraz Liturgicznej Służby Ołtarza działających przy Serbinowskiej parafii. Nad grupami czuwali ks. Piotr, opiekun grup oraz dwie animatorki: Milena i Ania. W inicjatywę zaangażowany był również dk. Jan Siudak, który na co dzień posługuje w obu instytucjach.

Spotkania odbywały się w ogrodach obu domów, przy figurze Matki Bożej, choć w środę nadchodząca w trakcie śpiewu burza zmusiła wszystkich do przeniesienia się do świetlicy. Młodzież oraz mieszkańcy obu domów odśpiewali wspólnie Litanię Loretańską oraz wiele pieśni zarówno tradycyjnych jak również młodzieżowych. Śpiewowi akompaniowały gitary, keyboard oraz trąbka.

Wydarzenie wywołało wiele uśmiechu na twarzach wszystkich zgromadzonych. Zarówno młodzież jak i osoby starsze wielokrotnie wyrażały radość ze wspólnego spotkania oraz chęć, aby spotkać się ponownie.