Ogłoszenia duszpasterskie – 26.05.2024 r. – Uroczystość Trójcy Świętej

Nowości

Autor

Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele o godz. 1630; przy figurze Bożego Serca w niedziele i święta o godz. 1930 – harmonogram jest wywieszony na drzwiach kościoła i umieszczony na stronie parafialnej.

 1. Dziś – Uroczystość Świętej Trójcy;
  • dziękujemy Diakonowi Janowi Siudakowi za posługę duszpasterską w naszej parafii. Okazując wdzięczność będziemy pamiętali w modlitwie.
  • o godz. 1630 nabożeństwo majowe;
  • o godz. 1930 majówka przy figurze Chrystusa Zmartwychwstałego.
  • Dzień Matki – dziękczynienie Bogu za matczyną posługę w rodzinach – szczególną modlitwą otoczymy je na Mszy św. o 1000;
  • 23 rocznica święceń kapłańskich ks. Pawła Gutka.
 1. Jutro wspomnienie św. Pawła VI, papieża;
  • dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK – nieodpłatne usługi psychologiczne skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne – usługi są prowadzone w formie konsultacji psychologicznych – dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca;
  • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. We wtorek o godz. 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum.
 1. W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej;
  • o godz. 1730 nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;
  • Msze św. w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 1115 dla dzieci. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 830 i do udziału w procesji Eucharystycznej. Dzieci pierwszokomunijne i wszystkie które sypią kwiaty a uczestniczyły w próbach, idą przed Najświętszym Sakramentem w dwóch szeregach bliżej chodników zostawiając środek drogi na sypanie kwiatów. Dzieci które nie uczestniczyły w próbach idą z rodzicami przed orkiestrą;
  • o 830 Msza św. i procesja Eucharystyczna do Sanktuarium OO. Dominikanów. Ołtarze przygotowują: 1.Rycerze Kolumba 2. Bractwo św. Józefa;
  • wieczorem nabożeństwo Eucharystyczne o 1615 z procesją wokół kościoła;
  • w oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedzielę o godz. 1615;
  • o godz. 1930 majówka przy kapliczce na ul. Sienkiewicza.
 1. W piątek – święto Nawiedzenia NMP;
  • o godz. 1930 majówka przy figurze na ul. Królowej Jadwigi.
 1. W sobotę wspomnienie św. Justyna i Międzynarodowy Dzień Dziecka – modlitwą będziemy obejmować wszystkie dzieci parafii, by rosły i rozwijały się w blaskach Jezusowej światłości i rodzicielskiej miłości;
  • o 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi, a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy adoracyjnej;
  • od godz. 900 odwiedziny chorych;
  • nabożeństwo Fatimskie: od 1800 adoracja i nabożeństwo czerwcowe, o godz. 1900 Msza św. i procesja ulicami osiedla. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 1. W przyszłą niedzielę Niedziela w oktawie Bożego Ciała;
  • o godz. 1615 procesja Eucharystyczna i zmiana tajemnic Różańcowych;
  • o godz. 1930 nabożeństwo czerwcowe przy figurze Bożego Serca.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Jana Matejki:
  • dziś – blok nr 14 klatki 3 i 4.
  • jutro – blok nr 14 klatki 5 i 6.
  • we wtorek – blok nr 16 klatki 1 i 2.
  • w środę – blok nr 16 klatki 3 i 4.
  • w piątek – blok nr 18 klatki 1 i 2.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 18 klatki 3 i 4.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Marii Dąbrowskiej 1. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
 1. W parafii zostały zakończone prace przy czyszczeniu i malowaniu dachu kościoła. Został także zamontowany piaty witraż z fundacji rodziny naszej parafii. Dziękujemy za ofiary składane na tacę lub przesyłane na konto parafii z przeznaczeniem na prowadzone prace – Bóg zapłać.
 1. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin prosi małżeństwa które obchodzą w tym roku 25 i 50 lat małżeństwa, do świętowania  tej rocznicy małżeńskiej w Sandomierzu podczas II Diecezjalnego Kongresu Rodzin 15 czerwca  tego roku. Małżeństwa te otrzymają pamiątkowy dyplom z błogosławieństwem Ks. Biskupa. Proszę aby wcześniej zgłosić te małżeństwa w zakrystii.
 1. Dnia 8 czerwca poza Dniami Młodych naszej Diecezji odbędzie się również XV Rajd Rowerowy. Jego trasa przebiegać będzie z Sandomierza przez Orliska, Kotową Wolę do Rozwadowa. Zgłoszenia wraz z oświadczeniami należy składać osobiście w terminie od 27 maja 2024 r.
 1. Marsz dla życia i rodziny odbędzie się 9 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 1400 na placu Bartosza Głowackiego, o 1500 koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie przemarsz ulicami H. Sienkiewicza i M. Dąbrowskiej, na teren Szkoły Podstawowej nr 10 gdzie odbędzie się piknik rodzinny Familiada.
 1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
 1. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img