Kłaniam się Tobie… – Uroczystość Bożego Ciała

Nowości

Autor

8 czerwca 2023 roku, w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. To wydarzenie, które jest jednym z najważniejszych w liturgicznym kalendarzu Kościoła, zgromadziło liczne rzesze wiernych.

Msza Święta, która rozpoczęła uroczystość, była sprawowana w kościele ojców dominikanów w Tarnobrzegu. Po jej zakończeniu, wierni wyruszyli w procesji teoforycznej, która przemierzyła ulice Tarnobrzega, prowadząc do parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Procesja była pełna piękna i tradycji. Dzieci, ubrane w białe stroje, sypały kwiaty na drogę procesji, tworząc kolorowy dywan. To symboliczne gest, który był wyrazem radości i szacunku dla Najświętszego Sakramentu.

Podczas procesji, wierni zatrzymali się przy czterech ołtarzach. Dwa pierwsze były przygotowane przez mieszkańców parafii dominikańskiej, natomiast trzeci i czwarty przez Rycerzy Kolumba oraz Bractwo św. Józefa z naszej parafii. Przy każdym z ołtarzy, zostały odmówione modlitwy i wyśpiewane Ewangelie.

Uroczystość Bożego Ciała w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy była wydarzeniem pełnym duchowej radości i wspólnoty. Zwieńczeniem procesji było udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Następnie Ks. prał. Jan Biedroń podziękował wszystkim za zaangażowanie i włożony trud w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img