Dzień pełen wdzięczności: Rocznica I Komunii Świętej

Nowości

Autor

19 maja 2024 roku w naszej parafii czwartoklasiści przeżywali rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta liturgia, której przewodniczył Ks. prał. Jan Biedroń, zgromadziła licznych wiernych. W kazaniu, Ksiądz Proboszcz poruszył serca zebranych, podkreślając znaczenie osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem w Najświętszym Sakramencie.

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważny moment życia dla dziecka. Wiedział o tym doskonale święty papież Jan Paweł II. W czasie swojej pielgrzymki do Polski w 1997 roku w Łodzi, Jan Paweł II spotkał się z pierwszokomunijnymi dziećmi. Przypomniał, że Pan Jezus wszystkich bardzo kocha. Przypominamy sobie to dzisiaj kolejny raz w rocznicę I Komunii Świętej po to, by mieć świadomość, że ten kto kocha, jest gotów oddać ukochanej osobie wszystko, co ma najcenniejszego. Pan Jezus na tym świecie miał niewiele rzeczy, które mógłby ofiarować Apostołom. Jednak dał im coś największego – dał im samego siebie. Odtąd, przyjmując ten najświętszy Pokarm, mogli być stale z Panem Jezusem. On sam mieszkał w ich sercach i napełniał je świętością. Wasze zadanie jest więc dalej takie samo: zawsze kochać Pana Jezusa, mieć dobre i czyste serce, jak najczęściej zapraszać, aby On przez Komunię Świętą w was zamieszkał, nigdy nie czyńcie tego co jest złe.

Ks. Piotr Żurawski, wykazując się wielkim zaangażowaniem duszpasterskim, zainspirował dzieci do stworzenia wyjątkowej i przemyślanej oprawy liturgicznej, która w pełni oddała uroczysty charakter tego dnia. Po przyjęciu Komunii Świętej, dzieci serdecznie podziękowały swoim duchowym opiekunom za wsparcie, które pomogło im zbliżyć się do Boga i pogłębić wiarę.

Na zakończenie Mszy Świętej, Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości i udzielił zgromadzonym Bożego błogosławieństwa.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img