Chrystus Zmartwychwstał! – Msza Święta z procesją rezurekcyjną

Nowości

Autor

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, czyli w najważniejszą uroczystość liturgiczną w ciągu roku, o godz. 600 sprawowana była Msza Święta z procesją rezurekcyjną. Zgromadzeniu liturgicznemu przewodniczył ks. prał. dr Jan Biedroń – Proboszcz Parafii.

Chrystus Zmartwychwstał! – to wezwanie, które w sposób szczególny wybrzmiało na początku liturgii przy Grobie Pańskim. W tym roku procesja rezurekcyjna, która jest wyrazem radości ze zwycięstwa Pana Jezusa nad śmiercią, piekłem i szatanem, miała miejsce wewnątrz świątyni. Po błogosławieństwie, Najświętszy Sakrament został przeniesiony do kaplicy wieczystej adoracji.

Podczas Mszy Świętej rezurekcyjnej homilię wygłosił ks. prał. dr Jan Biedroń. Kaznodzieja odnosząc się do Zmartwychwstania Pana Jezusa, wskazał że dzięki Chrystusowi, pomimo naszych grzechów, możemy mieć nadzieję na szczęście wieczne.

Zmartwychwstanie Chrystusa oznacza, że śmierć przestała panować nad człowiekiem. Śmierć nie jest kresem naszej historii. Jest początkiem nowego rozdziału. Istnieje życie po śmierci. Jest to życie z Bogiem, które może istnieć i rozwijać się obecnie. Celem naszego obecnego życia jest przygotowanie się do tamtego. Podobnie jak okres przed urodzeniem się dziecka jest przygotowaniem do jego życia po urodzeniu. Szatan przegrał z Chrystusem. Dlatego Chrystus daje nam możliwość wygrania z każdym grzechem, wygrania naszego życia na wieczność szczęśliwą – mówił kaznodzieja.

Ksiądz Proboszcz podkreślił nieprzemijającą wartość prawdy, której nie da się zakrzyczeć, a przez to zniszczyć. Odnosząc się do słów św. Pawła Apostoła przypomniał, że prawda o Zmartwychwstaniu jest pierwszą zasadą naszej wiary.

– Kościół Zmartwychwstałego Pana głosi niezbywalną wartość życia – daru Bożej miłości. Tylko Bóg jest jego rządcą. Zmartwychwstanie Chrystusa pokazuje, że prawdy i dobra nie można do końca ukrzyżować, zniszczyć, zdeptać. Człowiek chciał prawdę zniszczyć, chciał ją ukrzyżować. Nie udało się. Prawda i dobro zmartwychwstają. Chrystus potwierdził to swoim Zmartwychwstaniem. Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa jest fundamentem naszej wiary i źródłem nadziei. „Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, próżna byłaby wiara nasza”, życie nasze, nauczanie nasze – powtarzamy z pokolenia w pokolenie te słowa św. Pawła Apostoła – podkreślił Ksiądz Proboszcz.

Ks. prał. dr Jan Biedroń ukazał, że wydarzenie Zmartwychwstania, nie jest tylko historią z zamierzchłych czasów, ale to także teraźniejszość budowana w oparciu o świadków życia Chrystusa Zmartwychwstałego.

 – Jezus to nie tylko przeszłość, to teraźniejszość. Mówią o tym wiarygodni świadkowie wiarygodnych zapisów. Dlatego tak ważna jest troska o nieustanną łączność ze Zmartwychwstałym Panem przez słowo Boże, przez sakramentalne znaki, przez rozpoznawanie Go i służenie mu w człowieku. Aby uczestniczyć radości Zmartwychwstałego Pana i Jego Kościoła, w zwycięstwie nad śmiercią i szatanem musimy uwierzyć Panu Życia – mówił ks. prał. dr Jan Biedroń.

Przed zakończeniem Mszy Świętej ks. prał. dr Jan Biedroń – Proboszcz Parafii złożył życzenia świąteczne wszystkim uczestniczącym w liturgii w kościele, jak również wszystkim tym, którzy za pośrednictwem Katolickiej Telewizji Serbinów łączyli się duchowo w przeżywaniu radości Zmartwychwstania Pana Jezusa.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img