70 młodych osób ze wspólnot neokatechumenalnych wyruszyło na ŚDM w Lizbonie

Sekretariat Parafii
tel. 15 823 17 67

31 lipca 2023 r. 70 młodych osób ze wspólnot neokatechumenalnych diecezji sandomierskiej wybrało drogę do głębszego zrozumienia swojej wiary poprzez udział w ŚDM w Lizbonie. Ich duchowe przygotowanie do tej podróży rozpoczęło się od nabożeństwa pokutnego w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu-Serbinowie, które poprowadził Ks. Michał Wrona.

Ks. Wrona przypomniał młodzieży, jak ważne jest duchowe przygotowanie do takiego wydarzenia. Podkreślił, że podróż na ŚDM to nie tylko fizyczna wędrówka, ale przede wszystkim duchowa.

Po wygłoszonej homilii, młodzi mieli okazję do głębokiej refleksji nad swoim życiem i i przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Kapłani, którzy posługują we wspólnotach neokatechumenalnych w diecezji sandomierskiej, stworzyli przestrzeń do przystąpienia do sakramentu, wspierając młodzież w ich duchowym przygotowaniu do wyprawy. Był to ważny krok w ich drodze do Światowych Dni Młodzieży, moment, w którym z radością i czystym sercem ruszyć naprzeciw spotkaniu z młodzieżą z całego świata w Lizbonie.

Młodzież z wspólnot neokatechumenalnych diecezji sandomierskiej, pełna entuzjazmu i wiary, wyruszyła na ten wielki zjazd młodych katolików z całego świata. Bez wątpienia,  będzie to wyjątkowe doświadczenie, które wzbogaci ich drogę wiary.