Zakończenie nabożeństw fatimskich – A. D. 2024

Tegoroczne nabożeństwa fatimskie, które trwały od maja do października, dobiegły końca. Tradycja ta, nawiązująca do objawień Matki Bożej w Fatimie, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wierni z serbinowskiej parafii z oddaniem uczestniczyli w modlitwach różańcowych, procesjach maryjnych oraz mszach świętych, prosząc o pokój na świecie. Nabożeństwa fatimskie są okazją do pogłębienia relacji z Bogiem, refleksji nad życiem duchowym oraz wspólnotowego dziękczynienia za łaski otrzymane za wstawiennictwem Maryi.

Liturgii Mszy Świętej przewodniczył Ks. prał. Jan Biedroń, który również wygłosił poruszającą homilię, podkreślając znaczenie nabożeństw fatimskich w życiu współczesnych wiernych. W swojej homilii zwrócił uwagę na potrzebę ufnej modlitwy, mówiąc: “Modlitwa różańcowa to nie tylko słowa, ale głęboki dialog z Bogiem, który przenika nasze serca i przynosi pokój.” Podkreślił również, że “to dzięki różańcowi możemy odnaleźć drogę w trudnych chwilach, a nasze troski powierzane Maryi są zawsze wysłuchane.” Na koniec przypomniał: “Moc różańca jest większa, niż potrafimy to sobie wyobrazić, bo otwiera przed nami bramy miłosierdzia i łaski.”

Zakończenie nabożeństw fatimskich jest nie tylko podsumowaniem sześciu miesięcy szczególnych modlitw, ale także przypomnieniem, by kontynuować duchową wędrówkę przez resztę roku. Choć nabożeństwa dobiegły końca, duch fatimskiego przesłania pozostaje obecny w sercach wiernych, niosąc im pokój i nadzieję na przyszłość.