Uroczystość pierwszej Komunii Świętej A.D. 2024

Nowości

Autor

W piękny majowy dzień, a dokładnie 12 maja 2024 r. w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, społeczność wiernych zgromadziła się w serbinowskiej świątyni, aby uczcić wyjątkową okazję – Pierwszą Komunię Świętą. To wydarzenie było nie tylko czasem radosnej celebracji, ale również istotnym etapem w duchowym rozwoju dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc.

Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwały przez wiele miesięcy. Dzieci uczestniczyły w katechezach, poznając tajemnicę Eucharystii i fundamentalnych wartości chrześcijańskiego życia. Poznawały modlitwy i praktyki wiążące się z katolicką tradycją, przygotowując się odpowiednio do przyjęcia Komunii Świętej.

Dzień przed Pierwszą Komunią Świętą, dzieci wraz ze swoimi rodzinami zgromadziły się w kościele, aby uczestniczyć w nabożeństwie pokutnym, które było czasem skupienia się i refleksji. Nabożeństwo osiągnęło swój szczyt, gdy dzieci wraz z rodzinami adorowały Krzyż Pański, wyrażając symboliczne oddanie czci Jezusowi Chrystusowi za Jego Mękę dla zbawienia ludzkości. To bezpośrednie duchowe przygotowanie, poprowadzone przez Ks. prał. Jana Biedronia, poprzedzało moment przystąpienia do spowiedzi świętej, umacniając w dzieciach wewnętrzną więź z wiarą i przygotowując serca na uroczystość, która miała nastąpić następnego dnia.

Podczas uroczystej Mszy Świętej, celebrowanej przez Ks. prał. Jana Biedronia, zgromadzeni wierni wysłuchali okolicznościowej homilii. Ksiądz Proboszcz wskazał na Komunię Świętą jako lekarstwo duchowe, które pozwala zwyciężać dobru w ludzkim życiu.

Kiedy zapytacie swoich rodziców, ludzi starszych, babcię, dziadka – tych, którzy was wychowują i starają się o wasze wychowanie, ale także rozwijają się duchowo, to powiedzą wam, że ten biały opłatek wielokrotnie pozwolił im odzyskać radość w sercu. Życie człowieka nie jest usłane różami; w jego przestrzeni znajdują się także chwile trudne, ciężkie, które dotykają nawet najmłodszych. (…) Jednakże, kiedy idziemy przez życie z Panem Jezusem, możemy być pewni, że ten Biały Opłatek, ten Chleb z krzyżykiem, daje nam nowy optymizm i radość. Dzisiaj jesteście pięknie odświętnie ubrani, ponieważ przychodzi do was najważniejszy Gość – Jezus Chrystus. Przychodzi On, aby przemieniać wasze życie, sprawiając, że będziecie stawać się coraz lepszymi ludźmi.

Po zakończeniu Liturgii, dzieci złożyły dziękczynienie Bogu za łaskę Pierwszej Komunii Świętej, a także skierowały podziękowania w stronę ks. prał. Jana Biedronia oraz p. Katechetki Barbary Kubrak oraz Ks. Michała Zelika za trud włożonej pracy w przekazywaniu wiary najmłodszym.

Uroczystość została uwieczniona dzięki transmisji na żywo przez Katolicką Telewizję Serbinów, umożliwiając tym samym większej liczbie wiernych współuczestniczenie w tym wyjątkowym wydarzeniu.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img