Uroczystość odpustowa w kaplicy św. Matki Teresy z Kalkuty. Jubileusz 100. urodzin Pani Marianny

Nowości

Autor

5 września 2021 r. w kaplicy przy ul. Zwierzynieckiej z okazji wspomnienia św. Matki Teresy z Kalkuty sprawowana była uroczysta Msza Święta odpustowa. Uroczystej Liturgii przewodniczył ks. kan. Jan Kłak – emerytowany proboszcz parafii Pysznica k. Stalowej Woli. Homilię do zgromadzonych wiernych wygłosił ks. prał dr Jan Biedroń – proboszcz naszej parafii. Kaznodzieja ukazał historię życia i drogę do świętości Matki Teresy z Kalkuty

– W ciągu długiego życia Matka Teresa przemierzała niezmordowanie cały świat, zakładając placówki swej wspólnoty. Obecnie jest ponad 560 domów w 130 krajach. Pracuje prawie pięć tysięcy sióstr. Otrzymała wiele nagród i odznaczeń międzynarodowych, m.in. Pokojową Nagrodę Nobla. Matka Teresa zmarła w domu macierzystym swego zgromadzenia w Kalkucie w opinii świętości. Na prośbę wielu osób i organizacji Jan Paweł II już w 1999 r., a więc zaledwie w 2 lata po jej śmierci wydał zgodę na oficjalne rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego, chociaż przepisy kościelne wymagają minimum 5 lat, na podjęcie takich działań. Beatyfikacji Matki Teresy dokonał 19 października 2003 r. a kanonizował ją papież Franciszek 4 września 2016 roku – mówił Kaznodzieja.

Ksiądz Proboszcz również wskazał na szczególny charyzmat miłości miłosiernej św. Teresy z Kalkuty.

Matka Teresa często powtarzała: największą chorobą naszych czasów nie jest trąd czy gruźlica, lecz raczej doświadczenie tego, że się jest niechcianym, porzuconym, zdradzonym przez wszystkich. Największym złem jest brak miłości i miłosierdzia, okrutna obojętność wobec bliźniego, który wyrzucony został na margines życia wskutek wyzysku, nędzy choroby. Wielu ludzi umiera z braku chleba, lecz jeszcze więcej z braku miłości. Kiedy pomagamy drugiemu człowiekowi, naszą nagrodą jest pokój i radość, ponieważ nadaliśmy sens własnemu życiu – wskazywał Ksiądz Proboszcz.

Odnosząc się do jubileuszu 100. urodzin Pani Marianny Drapała, Ks. prał. dr Jan Biedroń wyraził wdzięczność Bogu za długi dar życia Jubilatki.

W duchu tej miłości, pragniemy dziś podziękować także Panu Bogu za 100 lat życia Pani Marianny Drapała. Świętujemy razem z Nią ten Jubileusz i tymi którzy przesłali Jej gratulacje i życzenia. Wyrażamy wdzięczność Chrystusowi Panu za długi dar życia, ponieważ takie Jubileusze należą do rzadkich. Jako najpiękniejszy dar do tych życzeń dołączamy nasze modlitwy, których najpiękniejszym wyrazem jest ta Eucharystia – nasze wspólne dziękczynienie – mówił ks. prał. dr Jan Biedroń.

Na zakończenie Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz złożył Pani Mariannie życzenia oraz został przekazany bukiet kwiatów wraz z koszem upominków.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img