Trzej Królowie oddali pokłon Dzieciątku Jezus

Nowości

Autor

6 stycznia do naszej parafialnej świątyni przybyli Trzej Królowie, aby złożyć swe dary i oddać pokłon Dzieciątku Jezus. O godz. 10.00 wyruszył uroczysty orszak, aby przy żłóbku oddać hołd Bogu, który stał się człowiekiem.

Dzieci i młodzież z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu przygotowały na tę wyjątkową okoliczność część artystyczną. Występ  przeplatany był wspólnym śpiewem kolęd prowadzonym przez scholę parafialną.

Orszak Trzech Króli został zwieńczony zawierzeniem parafii Dzieciątku Jezus, którego dokonał Ks. prał. dr Jan Biedroń – proboszcz parafii

Uroczysty pochód Trzech Króli był wprowadzeniem do Mszy Świętej, którą sprawowali kapłani serbinowskiej parafii. Liturgii przewodniczył Ks. prał. dr Jan Biedroń, który również w okolicznościowej homilii wskazał na Boga, który pragnie objawić się każdemu człowiekowi.

Na zakończenie Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości Objawienia Pańskiego. Jak co roku przed błogosławieństwem została poświęcona kreda i kadzidło.

Poświęconą kredą wypisuje się na drzwiach mieszkania np. C+M+B oraz aktualny rok. Litery te, wyrażają błogosławieństwo: Niech Chrystus błogosławi temu domowi! (Christus mansionem benedicat).

 

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img