Telewizja Polska o naszej parafii

Nowości

Autor

24 maja 2024 r. na antenie TVP1 i TVP3 wyemitowano odcinek magazynu religijnego Agape, który poświęcono m. in. działalności naszej parafii. Emisje odbyły się o godzinie 7:30 i 15:20. Program Agape ukazuje religijną aktywność Kościoła oraz inicjatywy związane z życiem duchowym w Polsce.

W odcinku przedstawiono bogatą działalność naszej parafii, która jest miejscem wyjątkowym ze względu na różnorodność i liczbę wspólnot działających na jej terenie. Oglądający mogli zobaczyć między innymi muzykujących księży, którzy swoją pasją do muzyki przyciągają wiernych i ukazują piękno Liturgii. Ponadto, program zwrócił uwagę na działalność wielu wspólnot, które aktywnie angażują się w życie parafialne oraz na działające tu hospicjum św. Ojca Pio, które niesie pomoc i wsparcie potrzebującym.

W trakcie programu widzowie mogli również poznać trzy ważne instytucje edukacyjne związane z naszą parafią: Przedszkole Katolickie im. Św. Józefa, Publiczną Katolicką Szkołę Podstawową im. Św. Jana Pawła II oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tarnobrzegu. Te placówki odgrywają kluczową rolę w kształceniu młodych pokoleń w duchu wartości chrześcijańskich, łącząc naukę z formacją duchową.

Program Agape ukazuje religijną aktywność Kościoła oraz inicjatywy związane z życiem duchowym w Polsce. Całość materiału dotyczącego naszej parafii można obejrzeć tu:

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img