Sukces tarnobrzeskiego „Katolika”

Nowości

Autor

XXI Wojewódzki Konkurs „SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE” organizowany przez Szkołę Podstawową Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu okazał się wyjątkowo udany dla uczniów Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnobrzegu.  W części recytatorskiej i wokalnej wzięli udział reprezentanci 35 szkół podstawowych, 1 domu kultury i 1 specjalnego ośrodka szkolno–wychowawczego. Komisja przesłuchała nagrania 77 uczestników z klas VI-VIII. Tarnobrzeską szkołę wspaniale reprezentowali: w kategorii recytatorskiej Klaudia Huk, Gabriela Wiącek oraz Oliwier Beduch, natomiast w kategorii poezji śpiewanej Klaudia Huk, Anna Szozda oraz Jan Mazurkiewicz. Wszyscy uczniowie włożyli dużo pracy i serca w przygotowanie się do konkursu. Tarnobrzeska szkoła w obu kategoriach zanotowała wspaniałe wyniki:

  • Klaudia Huk – I miejsce w kategorii recytatorskiej oraz wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana,
  • Anna Szozda – I miejsce w kategorii poezja śpiewana,
  • Jan Mazurkiewicz – III miejsce w kategorii poezja śpiewana.

Komisja doceniła dobór repertuaru, piękną wrażliwość, z jaką Ania, Klaudia i Janek wykonali swoje utwory. Wspaniałe teksty: Dzika róża z repertuaru Doroty Osińskiej, Strumień z repertuaru Piotra Rubika, Znów wędrujemy z repertuaru Grzegorza Turnaua oraz wiersz Świętość Kornela Filipowicza zostały zaprezentowane z prawdziwym zrozumieniem i artyzmem. Wyniki napawają dumą i są pięknym potwierdzeniem, że misja szkoły, aby kształtować umysły i serca wychowanków według wartości chrześcijańskich ukazywanych w nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, przynosi wspaniałe owoce.  Jak podkreśla dyrektor placówki pani Joanna Szmuc, szkole zależy na rzetelnym, autentycznym przygotowaniu młodego człowieka do wyzwań, jakie czekają nań w dorosłym życiu. Z solidnym drogowskazem w sercu dużo łatwiej nie zabłądzić. Uczniów w obu kategoriach do konkursu przygotowała nauczyciel pani Monika Bieniek.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img