Spektakl o życiu Sługi Bożej Rozalii Celakówny w Tarnobrzegu

W sobotę, 28 września 2024 roku, parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu stała się miejscem wyjątkowego wydarzenia duchowego. W sali teatralnej odbył się spektakl pt. „Idę śladami Króla Królów”, który w poruszający sposób przedstawił życie Sługi Bożej Rozalii Celakówny. Wydarzenie to przyciągnęło wielu wiernych oraz sympatyków jej przesłania, będącego inspiracją do głębszego przeżywania wiary i osobistego oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Całość uroczystości rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 15:00, którą celebrowano w intencji rychłej beatyfikacji Rozalii Celakówny. Następnie uczestnicy wzięli udział w konferencji, wygłoszonej przez ks. Stanisława Olszówkę – diecezjalnego moderatora wspólnoty, poświęconej jej życiu oraz duchowemu dziedzictwu. Prelegenci podkreślali znaczenie intronizacji dla Najświętszego Serca Pana Jezusa, do czego Rozalia nieustannie wzywała. W trakcie konferencji można było usłyszeć wiele inspirujących myśli na temat współczesnego naśladowania Jezusa i zaangażowania w życie religijne.

Najbardziej oczekiwanym punktem programu był spektakl w wykonaniu grupy teatralnej Wspólnoty Dzieła Intronizacji dla NSPJ z diecezji rzeszowskiej. Aktorzy w sposób pełen pasji i głębokiej wrażliwości zaprezentowali historię życia Rozalii, która swoją wiarą, pokorą i oddaniem dla Boga zdobyła serca wielu ludzi. Spektakl poruszył wszystkich obecnych, pozostawiając trwałe wrażenie i skłaniając do refleksji nad własnym życiem duchowym.