Serce Chrystusa jest Sercem całego świata

Nowości

Autor

Sekretariat Parafii
Sekretariat Parafii
tel. 15 823 17 67

13 września 2021 roku obchodziliśmy kolejną rocznicę Intronizacji Serca Jezusowego w mieście Tarnobrzegu.

Mszy świętej przewodniczył ks. prał. dr Jan Biedroń. Ksiądz Proboszcz wygłosił również homilię, w której wyjaśnił istotę dzieła Intronizacji Serca Jezusowego w naszym mieście.

 – To wyniesienie kogoś na tron, wyniesienie do godności królewskiej i uznanie przez podwładnych. Może ona również dotyczyć Osoby Pana Jezusa, ale w znaczeniu tylko częściowym, ponieważ Jezus już otrzymał godność królewską od swojego Ojca. Wyznajemy więc, że jest Królem Wszechświata, władcą wszystkich ludzi i narodów oraz Panem całego stworzenia. Jego władanie jest absolutne: Dana Mi jest wszelka władza w Niebie i na ziemi”. Jest najwyższym i jedynym władcą: Król królów i Pan panów”. Istotą intronizacji jest publiczne uznanie władzy Serca Jezusa nad daną społecznością czy osobą i wprowadzenie Go jako Króla do własnego życia. Dlatego od każdego człowieka indywidualnie i od każdego narodu zależy czy dobrowolnie uzna królewską godność Chrystusa i czy podporządkuje się Jego władzy. Pan Jezus wskazał przez Rozalię, że drogą do Intronizacji jest poświecenie się Jego Sercu – wyjaśniał ks. prał. dr Jan Biedroń.

Na zakończenie Liturgii Ksiądz Proboszcz udzielił wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa na dalsze rozwijanie dzieła Intronizacji Serca Jezusowego przy naszej parafii.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img