Odnowiliśmy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Nowości

Autor

3 czerwca 1921 roku, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, biskupi dokonali aktu poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa. Z tej okazji w tegoroczną uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii odnowiliśmy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Po zakończonej Mszy Świętej, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, został odnowiony Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Modlitwę poprowadził ks. prał. dr Jan Biedroń – proboszcz parafii. Następnie z kościoła wyruszyła procesja eucharystyczna, którą zwieńczyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Również w tym dniu o godz. 19.30 przed figurą Bożego Serca została poprowadzona modlitwa przygotowana przez Rejon III i Rejon IV.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych:

 • w kościele parafialnym:
  • w niedziele i święta o godz. 1630
  • w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 1800
 • przy figurze Bożego Serca:
  • 06.06  przygotowuje – rejon I i II;
  • 11.06 – przygotowuje – rejon III; IV
  • 13.06 – przygotowuje – rejon V;
  • 27.06 – przygotowuje – rejon VI;
  • 29.06 – przygotowuje – rejon VII i VIII.

 

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img