Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

Nowości

Autor

W II niedzielę Adwentu, 10 grudnia, podczas Mszy Świętej o 10:00, Ksiądz prał. Jan Biedroń, proboszcz parafii, wręczył poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

Podczas homilii, Ksiądz Proboszcz przypomniał historię cudownego medalika, przywołując postać św. Katarzyny Labouré, która odegrała kluczową rolę w objawieniach Maryi związanych z tym szczególnym znakiem. Opowiedział o tym, jak w roku 1830 Matka Boża ukazała się św. Katarzynie, podając jej wzór medalika oraz zachęcając do jego rozpowszechnienia wśród wiernych. Nawiązując do słów św. Katarzyny, Ksiądz Proboszcz podkreślił, że Maryja obiecała szczególne łaski dla tych, którzy z wiarą noszą ten medalik. Wyjaśnił, że każdy, kto z ufnością odwołuje się do Matki Bożej za pośrednictwem cudownego medalika, może liczyć na Jej wsparcie w duchowych i życiowych trudnościach. W zakończeniu homilii Ksiądz prał. Jan Biedroń zachęcił wiernych, zwłaszcza te dzieci, które  otrzymają swoje medaliki, do noszenia ich z szacunkiem. Podkreślił, że ten drobny przedmiot może stać się źródłem siły, inspiracji i codziennego przypomnienia o obecności Maryi w życiu każdego wiernego.

Następnie, po homilii, Ksiądz Proboszcz poświęcił medaliki, a po zakończonej Liturgii nastąpiło ich uroczyste wręczenie dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img