Parafialne obchody XXXI Światowego Dnia Chorych

Nowości

Autor

Światowy Dzień Chorych to szczególne wydarzenie, obchodzone co roku 11 lutego w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu w hospicjach, które przynależą do naszej parafii były odprawiane okolicznościowe nabożeństwa. Chorzy i Cierpiący mogli przyjąć sakramenty: pokuty i pojednania, chorych oraz komunii świętej. Wspólnej modlitwie przewodniczył Ks. prał. dr Jan Biedroń, który zwracając się do zebranych, ukazał wartość zaufania Jezusowi w trudnych doświadczeniach życiowych.

Gromadzimy się dzisiaj obchodząc XXXI Światowy Dzień Chorych, we wspomnienie Matki Bożej z Lurdes, by trwać na modlitwie przy Jezusie wraz z Maryją, którą nazywamy Lekarką Chorych. Także w tym miejscu dziękujemy za 22 lata istnienia Hospicjum św. O. Pio. Pozdrawiam wszystkich zaproszonych gości, personel a przede wszystkim chorych przebywających tutaj. Dzisiaj Ci którzy niosą̨ za Chrystusem krzyż choroby, niepełnosprawności czy podeszłego wieku, otrzymają Namaszczenie Świętym Olejem i przyjmą Chrystusa w Komunii Św. Chrystus bowiem o każdym i każdej z Was pamięta, widzi Was oddzielnie, zna dobrze cierpienia i udręki, błogosławi abyście za Nim i razem z Nim szli drogą krzyża, która prowadzi do zwycięstwa, do życia wiecznego, do zmartwychwstania. Nie jesteście zagubieni w tłumie i zapomniani. Otwórzcie swoje serca i przyjmijcie Chrystusa, który jest naszą drogą, prawdą i życiem – mówił Ks. prał. dr Jan Biedroń.

Po zakończonym nabożeństwie Chorzy i Cierpiący otrzymali słodki upominek przygotowany przez Klub Inteligencji Katolickiej działający przy naszej parafii.

W kościele parafialnym podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 sprawowana była Msza Święta, podczas której również udzielono sakramentu chorych. Po zakończonej Eucharystii została odmówiona litania loretańska do Matki Bożej, a  następnie zostało udzielone indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na wzór lourdzki.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img