Ogłoszenia duszpasterskie – 8.10.2023 r. – XXVII Niedziela Zwykła

W październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: o godz. 1700 dla dzieci, o godz. 1830 dla młodzieży i starszych, w niedziele o godz. 1615

1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła;
    • o 1615 nabożeństwo Różańcowe;
    • wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, patrona diecezji – w Sandomierzu rozpoczęcie uroczystości procesją z kościoła seminaryjnego pw. św. Michała Archanioła do katedry o godz. 1000. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej podniosłej uroczystości diecezjalnej. Z tej okazji KIK przygotował wystawę o błogosławionym Kadłubku, która znajduje się tutaj w kościele. Natomiast, Ks. Rafał zorganizował diecezjalny konkurs o Mistrzu Wincentym, który został rozstrzygnięty w piątek;
    • dziś obchodzimy również Niedzielę św. Franciszka – odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, wraz ze Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska, łączymy się jako Kościół w dziękczynieniu i modlitwie za cały świat stworzony;
    • przed kościołem jest prowadzony kiermasz ciast. Całkowity dochód z akcji przeznaczony jest na Dom im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty.
  1. We wtorek o 1600 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8;
    • o 1800 Msza św. i spotkanie Bractwa Wieczystej Adoracji.
  1. W środę – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań, które zostaną odczytane w czasie Nowenny.
  1. W czwartek wspomnienie św. Jana Beyzyma, kapłana;
    • dzień modlitwy za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania.
  1. W piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana;
    • dzień imienin biskupa Edwarda Frankowskiego – solenizanta otoczymy modlitwą;
      • dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka;
    • o 1800 modlitwa w intencji Ojczyzny oraz różaniec w Kaplicy adoracyjnej o godz. 2030.
  1. W sobotę – wspomnienie Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy;
    • Dzień Edukacji Narodowej – modlimy się w intencji nauczycieli i wychowawców.
  1. W przyszłą niedzielę – XXVIII Niedziela Zwykła;
    • o 1615 nabożeństwo Różańcowe z modlitwą za zmarłych parafian z racji III niedzieli miesiąca;
    • Światowy Dzień Dziecka Utraconegoo 1400 na cmentarzu w Sobowie, przy Grobie Dziecka Utraconego Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa w intencji dzieci;
    • wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i Doktora Kościoła – odpust parafialny w Stalach.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Marii Dąbrowskiej:
    • jutro – blok nr 26, klatki 3 i 4.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Bolesława Prusa 2 z klatek 5-8. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w Konkursie Różańcowym. Konkurs polega na wykonaniu dowolną techniką i dowolnymi materiałami własnoręcznego różańca. Wykonane różańce, podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą przynosimy do zakrystii do 22 października. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 29 października o godz. 1115.
  1. 26 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla w naszej parafii odbędzie się Wieczór Uwielbienia na cześć Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj o godz. 1600 w salce parafialnej odbędzie się pierwsze spotkanie. Zapraszamy na nie chętną młodzież do włączenia się w śpiew lub orkiestrę.
  1. W każdą niedzielę nadawany jest program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, zachęcamy do korzystania.
  1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  1. Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.