Ogłoszenia duszpasterskie – 6.11.2022 r. – XXXII Niedziela Zwykła

6.11.2022 r.
XXXII Niedziela Zwykła

1. DziśXXXII Niedziela Zwykła;
    • na Mszę św. o godz. 1115 zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie ze Wszystkimi Świętymi i na konkurs polegający na przebraniu się za jednego ze świętych; podczas Mszy św. dzieci, które przebiorą się za wybranego przez siebie świętego zostaną nagrodzone upominkiem;
    • o godz. 1400 Msza św. na w Kaplicy Wszystkich Świętych w Sobowie;
    • o godz. 1500 Msza św. i modlitwa różańcowa z wypominkami w dolnym kościele;
    • o godz. 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
    • w Kaplicy Adoracyjnej trwają „33 dniowe rekolekcje z Maryją” zapraszamy codziennie o 2030.
  1. Jutro o 1100 Msza św. na cmentarzu w Sobowie.
  1. We wtorek o 1100 Msza św. na cmentarzu w Sobowie;
    • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
  1. W środę święto, rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
    • o 1800 Msza św., Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwa wypominkowa.
  1. W czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła;
    • dzień modlitwy za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania;
    • o godz. 1700 w sali parafialnej spotkanie dla ministrantów, a po Mszy św. wieczornej spotkanie dla lektorów;
    • o godz. 1800 Msza św. i spotkanie Bractwa Wieczystej Adoracji.
  1. W piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
    • Święto Narodowe – z tej okazji Msza św. w kościele OO. Dominikanów o 930;
    • Msze św. jak w święto, czyli o godz. 630, 800, 1000, 1500, i o 1800, po Mszy św. wieczornej modlitwa wypominkowa.
  1. W sobotę wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  1. W przyszłą niedzielę XXXIII Niedziela Zwykła;
    • jest to Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, zbiórka do puszek na organizację Kościół w potrzebie;
    • dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka;
    • o 1500 Msza św. z racji VI Światowego Dnia Ubogich w dolnym kościele;
    • o 1500 Msza św. i modlitwa różańcowa z wypominkami w górnym kościele;
    • po nauce rekolekcyjnej o  2030modlitwa apelowa w intencji Ojczyzny;
    • wspomnienie pierwszych męczenników Polski – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Kossaka 8 z klatek 5 i 6 oraz blok nr 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej:
    • dziś – blok nr 27, kl. 1 i 2.
    • jutro – blok nr 27, kl. 3 i 4.
    • w środę – blok nr 27, kl. 5 i 6.
  1. Zapraszamy chłopców z Liturgicznej Służby Ołtarza i dziewczynki ze Scholi wraz z rodzicami do udziału w zimowisku parafialnym do Zakopanego, które odbędzie się w dniach od 16 do 20 stycznia. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Rafała.
  1. Wszystkim zaangażowanym w prowa­dzone prace przy parafii i Hospicjum Paliatywnym w Miechocinie składamy – Bóg zapłać.
  1. Karty zgłoszeniowe do Koncertu Życzeń w Katolickiej Telewizji Serbinów, są do pobrania w zakrystii  oraz znajdują się na stronie naszej parafii.
  1. Nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  1. Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, miłego świętowania w gronie rodzinnym, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.