Ogłoszenia duszpasterskie – 6.03.2022 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

6.03.2022 r.
I Niedziela Wielkiego Postu

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa za po-mocą maseczek ochronnych lub części odzieży.

1. Dziś – I Niedziela Wielkiego Postu;
    • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną (odpowiedzialny Rejon 1) i zmiana tajemnic różańcowych.
  1. Jutro – wspomnienie św. Perpetuy i Felicyty, męczennic.
    • 0d 4 marca do 11 marca, trwa nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji troski o powołania kapłańskie oraz w intencji kapłanów.
  1. We wtorek wspomnienie św. Jana Bożego, zakonnika;
    • na Mszy św. o 1800 modlitwa w intencji kobiet – prosić będziemy Boga, aby w każdym narodzie i w każdej kulturze szanowano godność wszystkich kobiet.
  1. W środę o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. W czwartek modlitwa Bractwa Wieczystej Adoracji;
    • modlitwa za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania;
    • o 2030 w kaplicy Adoracyjnej początek nowenny przed uroczystością św. Józefa.
  1. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 1630, dla starszych po Mszy św. o godz. 800 oraz o godz. 1730.
    • Stacyjna Droga Krzyżowa w Parafii Bożego Miłosierdzia – początek o godz. 1730.
  1. W sobotę w parafii oo. Dominikanów, w czasie Mszy św. o 1200 odbędzie się obrzęd ustanowienia szafarzy. Eucharystii będzie przewodniczył Ksiądz Biskup.
  1. W przyszłą niedzielę II Niedziela Wielkiego Postu;
    • o 1000 Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych – poświęcenie książeczek;
    • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną – odpowiedzialny Rejon 2.
  1. Składając roczny PIT można skorzystać z przekazania 1% swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Z pomocy przy rozliczeniu można skorzystać w czwartek w świetlicy od godz. 1600 do 1800.
  1. Dyrekcja Szkoły Katolickiej ogłasza nabór uczniów do klas 1 na rok szkolny 2022/2023. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.
  1. Ostatnio wykonano nowe oświetlenie w prezbiterium górnego kościoła, a na zewnątrz trwają pracę przy układaniu kostki brukowej. Przepraszamy za utrudnienia, przyjeżdzających na wózkach zapraszamy w tym czasie do dolnego kościoła.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy Jana Matejki 5 z klatek od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Kwiatkowskiego:
    • dziś – blok nr 21.
    • jutro – blok nr 23.
    • w środę – blok nr 25.
  1. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.