Ogłoszenia duszpasterskie – 5.12.2021 r. – II Niedziela Adwentu

Nowości

Autor

5.12.2021 r.
II Niedziela Adwentu

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa za pomocą maseczek ochronnych. Przestrzeganie tego państwowego zarządzenia jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale także wyrazem troski o nasze zdrowie, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów i osoby z poważnymi chorobami przewlekłymi, którzy są najbardziej zagrożeni skutkami Covid -19.

 1. Dziś II Niedziela Adwentu; poświęcenie opłatków na stół Wigilijny. W naszej parafii opłatki rozprowadzane są w zakrystii przez cały Adwent, a ofiary złożone z tej okazji będą w całości przeznaczone na dalsze prace przy Hospicjum w Miechocinie. Podajemy tę informację, ponieważ zdarzały się wypadki, że nieupoważnione przez parafię osoby w imieniu parafii rozprowadzały opłatki. Informujemy więc, że w parafii Serbinów poświęcone opłatki rozprowadzane są tylko w kościele – zakrystii.
  • Roraty, czyli Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o  600, dla dzieci o godz. 1800, natomiast w niedziele Msza św. z Niedzieli Adwentu;
  • dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek
  • 600 Msza św. z II Niedzieli Adwentu;
  • o 1000 Msza św. dla dzieci z klas 3 – poświecenie medalików – zapraszamy całymi rodzinami;
  • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 1. Jutro – wspomnienie św. Mikołaja,
 1. We wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła;
  • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
 1. W środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;
  • Msze św. o  600, 800, 1000, 1500 i 1800
  • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie.
 1. W piątek – wspomnienie NMP Loretańskiej;
  • o 1800 Msza św. i spotkanie Bractwa Wieczystej Adoracji.
 1. W sobotę – rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Wincentego Granata, modlimy się o rychłą beatyfikację.
 1. W przyszłą niedzielę – III Niedziela Adwentu, zwana niedzielą radości Gaudete jest to dzień szczególnej radości w oczekiwaniu na przyjście Pana;
  • o 600 Msza św. z III Niedzieli Adwentu;
  • w parafii Chrystusa Króla o 1430 Msza św. w intencji wysiedleńców z Jeziórka, a następnie spotkanie z ks. Adamem Kamińskim – autorem książki pt.: Jeziórko – nasze słoneczko.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Marii Dąbrowskiej:
  • dziś – blok nr 26, kl. 3 i 4.
  • jutro – blok nr 27, kl. 1 i 2.
  • we wtorek – blok nr 27, kl. 3 i 4.
  • w czwartek – blok nr 27, kl. 5 i 6.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy domków przy ul. Jędrusiów. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Rozpoczęliśmy montaż witraży na antresoli. Kolejne witraże mogą być zamawiane gdy zgłoszą się sponsorzy. Tym którzy już się zgłosili chcąc dołączyć do wspólnego witraża, serdecznie dziękujemy. Inskrypcja fundatora lub firmy będzie umieszczona na ufundowanym witrażu.
 1. W sklepiku parafialnym można nabywać świece Caritas na świąteczny stół w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
 1. Rycerze Kolumba zachęcają do wzięcia udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Jest o bożonarodzeniowa akcja, której adresatami są instytucje takie jak: domy dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Zbierane są proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Dary można przynosić do zakrystii.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej kolejnej niedzieli Adwentu, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img