Ogłoszenia duszpasterskie – 4.09.2022 r. – XXIII Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

4.09.2022 r.
XXIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś – XXIII Niedziela Zwykła;
  • na Mszy św. o 1000 w uroczystej procesji zostanie wniesiona księga dokumentów synodalnych i umieszczona w prezbiterium świątyni. Zostanie także odczytany dekret Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza zatwierdzający i promulgujący Statuty Synodalne. Treść uchwał synodalnych znajduje się na stronie internetowej Diecezji Sandomierskiej;
  • o 1115 Msza św. dla dzieci i błogosławieństwo tornistrów;
  • o 1615 Nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic;
  • ostatnia niedzielna wieczorna Msza św. o 1830.
  • w klasztorze OO Dominikanów: o 1230 uroczysta Msza św. na rozpoczęcie festynu parafialnego z okazji kolejnej rocznicy koronacji wizerunku Matki Bożej Dzikowskiej i jubileuszy 100-lecia parafii oraz 800-lecia przybycia Dominikanów do Polski.
 1. Jutro – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty;
  • o 800 Msza św. odpustowa w kaplicy św. Matki Teresy przy ul. Zwierzynieckiej 22a.
 1. We wtorek – o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
 1. W środę – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika;
  • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań, które zostaną odczytane w czasie Nowenny;
  • spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam.
 1. W czwartek święto Narodzenia NMP;
  • modlitwa za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania.
 1. W piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy;
  • o 1700 w sali parafialnej spotkanie dla ministrantów, lektorów i ich rodziców. Zapraszamy także kandydatów i chłopców chcących poszerzyć grono Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z rodzicami.
 1. W sobotę parafialna pielgrzymka połączona ze Szkołą Katolicką do Sulisławic – wyjście pieszo o  730. Msza św. w Sanktuarium o godz. 1200, koszt uczestnictwa ok. 20 zł – opłata za prom oraz powrót autokarami;
  • 1800 Msza św. i spotkanie Bractwa Wieczystej Adoracji.
 1. W przyszłą niedzielę – XXIV Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej numer 23 klatki 1 i 2 oraz 27 klatki 1 i 2. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej:
  • dziś – blok nr 3 klatki 5 i 6.
  • jutro – blok nr 4, m. 1-16
  • we wtorek – blok nr 4, m. 17-35.
  • w środę – blok nr 6 m. 1-16.
  • w piątek – blok nr 6, m. 17-33.
 1. Został zakończony remont schodów od ul. Jędrusiów. Ale nadal są nieczynne, ponieważ trzeba jeszcze zamontować barierki po obu stronach schodów. Zaangażowanym w prowadzone prace składamy – Bóg zapłać.
 1. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.
  Msza święte na Szczycie Jasnogórskim, 25.09.2022 r. o godz. 1100. Szczegółowe
  informacje na plakacie.
 1. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2022/2023. Słuchaczami Studium mogą być wszyscy, którzy chcą zgłębić zagadnienia związane z rodziną.
 1. 13 września bieżącego roku mija 25 lat od uroczystości, podczas której w szczególny sposób Jezus Chrystus został zaproszony do naszego miasta jako Król i Pan. Dzieło to pragniemy kontynuować. W tygodniu od 6 do 12 września Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na modlitwę wynagradzającą Sercu Bożemu za grzechy. Adoracja ta będzie prowadzona w Kaplicy Wieczystej Adoracji o godz. 2000. 13-ego września, w rocznicę Intronizacji Mszę Świętą  w naszym kościele dla parafii Tarnobrzega o godz. 18.00 i przejście pod pomnik Serca Bożego. 14-ego września pielgrzymka do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Wyjazd z Tarnobrzega autobusem, informacje u animatorów Wspólnot.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 1. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img