Ogłoszenia duszpasterskie – 30.07.2023 r. – XVII Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieli by rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu przy ul. Żeromskiego 6, możliwy jest także kontakt telefoniczny (511-413-002) bądź mailowy.
 1. DziśXVII Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
  • wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i Doktora Kościoła.
  • o godz. 1800 w parafii św. Barbary spotkanie dla pielgrzymów pieszej pielgrzymki na Jasną Górę z tarnobrzeskiej grupy św. Barbary oraz tych pielgrzymów, którzy uczestniczyć będą w jednodniowym pielgrzymowaniu.
 1. Jutro – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana;
  • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła;
  • przed nami kolejny miesiąc sierpień, który wpisał się w historię Polski wieloma wielkimi wydarzeniami narodowymi; jest to także miesiąc trzeźwości – prośmy o potrzebne łaski dla nas i dla wszystkich Polaków, abyśmy ten czas mogli przeżyć godnie i owocnie;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych;
  • w Lizbonie początek 37 Światowych Dni Młodzieży, które potrwają do 6 sierpnia.
 1. W środę wspomnienie św. Euzebiusza z Vercelli, biskupa;
  • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej;
  • modlitwa Rodziny Radia Maryja i TV Trwam.
 1. W I Czwartek Miesiąca – parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
  • o 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego;
 1. W I Piątek Miesiąca – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
  • o 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
  • od 1700 spowiedź;
  • 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
  • o 2030 w kaplicy adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.
  • na swój pątniczy szlak wyrusza Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Do naszego kościoła pielgrzymi dotrą ok. godz. 1900. Tych którzy pragną przyjąć pielgrzymów na nocleg prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 1. W I Sobotę Miesiąca o 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi, a po niej pierwszosobotnia modlitwa w kaplicy adoracyjnej;
  • od 900 odwiedziny chorych;
  • nabożeństwo fatimskie: od 1800 adoracja, o godz. 1900 Msza św. i procesja z figurą zwieńczona apelem Maryjnym w kaplicy adoracyjnej.
 1. W przyszłą niedzielę – XVIII Niedziela Zwykła;
  • od godz. 1400 odwiedziny chorych, których zwykle odwiedza Ks. Michał;
  • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych;
  • niedziela adoracyjna;
  • w dniu 6 sierpnia /niedziela/ z naszego dekanatu organizowana jest sztafetowa pielgrzymka na Jasną Górę w ramach trwającej w tym  czasie 40 Pieszej Pielgrzymki ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Program tej sztafetowej pielgrzymki wygląda następująco: wyjazd autokarem o godz. 700 z Tarnobrzega do Wiśniowej na Mszę św. o godz. 830, następnie pielgrzymowanie z grupą i popołudniu przejazd do Częstochowy na Apel Jasnogórski. Po Apelu powrót do Tarnobrzegu;
  • Diecezjalny Dzień Młodych w Zawichoście.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców:
  • jutro – Orzeszkowej 5 kl. 1 i 2.
  • we wtorek – Orzeszkowej 5 kl. 3 i 4.
  • w środę – Orzeszkowej 5 kl. 5 i 6.
  • w czwartek – Dąbrowskiej 1 kl. 1 i 2.
  • w piątek – Dąbrowskiej 1 kl. 3 i 4.
  • w przyszłą niedzielę – Dąbrowskiej 3 kl. 1 i 2.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej 67 i 69. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Zapraszamy wszystkich mężczyzn wraz ze swoimi synami do udziału w kolejnym Męskim Różańcu w Tarnobrzegu. Modlitewne spotkanie odbędzie się 5 sierpnia w sobotę 1500 przy figurze Serca Bożego a następnie przejście do Kaplicy Wieczystej Adoracji. Zachęcamy do modlitwy za Kościół, Ojczyznę i Rodziny oraz w intencji powołań kapłańskich.
 1. W trosce o zdrowie Fundacja SOS Życie z Mielca i Prezydent Miasta Tarnobrzega zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w dniach 26 lipca – 18 sierpnia 2023 r. na Placu Bartosza Głowackiego. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miasta.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 1. Naszym Parafianom i Gościom, przebywającym na wakacjach – życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img