Ogłoszenia duszpasterskie – 28.05.2023 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

W Kaplicy Adoracyjnej o godz. 2030 trwają Maryjne rekolekcje 33 dniowe
dla rodzin.
Zapraszamy do udziału rodziny naszej parafii, małżeństwa wraz z dziećmi, małżeństwa przeżywające trudności, narzeczonych, myślących o związku małżeńskim,
a także osoby, które z różnych powodów rozstały się ze współmałżonkiem.
Rekolekcje oddanie33 zakończą się 26 czerwca, a podczas odpustu parafialnego
27 czerwca dokonamy uroczystego zawierzenia naszych rodzin Matce Bożej.

1. DziśUroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego;
    • dzień dziękczynienia za sakrament bierzmowania;
    • 0 1630 nabożeństwo majowe;
    • majówka przy figurze Chrystusa Króla o 1930 – odpowiedzialny rejon 5.
  1. Jutro Święto NMP Matki Kościoła II dzień „Zielonych Świąt”;
    • Msze św. jak w święto, czyli o  630, 800, 1000, 1500 i 1800. Po Mszy św. o 1800 nabożeństwo majowe;
    • dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK – nieodpłatne usługi psychologiczne skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne – usługi są prowadzone w formie konsultacji psychologicznych – dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca;
    • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
  1. We wtorek – wspomnienie św. Zdzisławy;
    • o 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum.
  1. W środę – święto Nawiedzenia NMP;
    • po Mszy św. 1800 w Ogrodzie Maryjnym przy kościele Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zakończenie nabożeństw majowych;
    • majówka przy figurze Chrystusa Zmartwychwstałego o 1930 – odpowiedzialny rejon 6.
  1. W I Czwartek Miesiąca – przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    • parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
    • o 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
    • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego
    • wspomnienie św. Justyna i Międzynarodowy Dzień Dziecka – modlitwą będziemy obejmować wszystkie dzieci parafii, by rosły i rozwijały się w blaskach Jezusowej światłości i rodzicielskiej miłości;
    • nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele o godz. 1630; przy figurze Bożego Serca w niedziele i święta o godz. 1930.
  1. W I Piątek Miesiąca wspomnienie bł. Męczenników Sadoka i Towarzyszy;
    • o 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
    • od 1700 spowiedź;
    • 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
    • o 2030 Adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach;
  1. W I Sobotę Miesiąca – wspomnienie świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
    • o 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi, a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy adoracyjnej;
    • od 900 odwiedziny chorych;
    • nabożeństwo Fatimskie: od 1800 adoracja i nabożeństwo czerwcowe, o godz. 1900 Msza św. i procesja ulicami osiedla. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  1. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Świętej;
    • niedziela adoracyjna;
    • o 1615 nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic różańcowych;
    • nabożeństwo przy figurze Bożego Serca o 1930 – odpowiedzialny rejon 2;
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Jana Matejki:
    • dziś – blok nr 2 kl. 3 i 4.
    • jutro – blok nr 2 kl. 5 i 6.
    • w środę – blok nr 2 kl. 7 i 8.
    • w czwartek – blok nr 3 kl. 1 i 2.
    • w piątek – blok nr 4 kl. 1 i 2.
    • w przyszłą niedzielę – blok nr 5 kl. 1 i 2.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Zwierzynieckiej 14 z klatek od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Zapraszamy wszystkich mężczyzn wraz ze swoimi synami do udziału w kolejnym Męskim Różańcu w Tarnobrzegu. Modlitewne spotkanie odbędzie się 3 czerwca w sobotę o godz. 1500 przy figurze Serca Bożego a następnie przejście do Kaplicy Wieczystej Adoracji. Zachęcamy do modlitwy za Kościół, Ojczyznę i Rodziny oraz w intencji powołań kapłańskich.
  1. W Parafii Chrystusa Króla w niedzielę 4 czerwca planowany jest XI Piknik Rodzinny z okazji XX rocznicy powstania parafii. Będzie on jednocześnie zwieńczeniem Tarnobrzeskiego Marszu dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się o godz. 1500 na Pl. B. Głowackiego i przejdzie na teren parafii.
  1. Informujemy, że 10 czerwca odbędzie się rowerowy Rajd Papieski z Sandomierza do Karwowa. Prosimy także o zgłoszenie chęci udziału w beatyfikacji rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września br., bowiem musimy w tym tygodniu zamówić bilety wstępu. Zapisy na listę w zakrystii.
  1. Dnia 17 czerwca o godz. 1500 na zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody Diecezjalnej “Arbor Bona” oraz koncert Krzysztofa Antkowiaka.
  1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.
  1. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo. Pamiętajmy o chorych i cierpiących.