Ogłoszenia duszpasterskie – 27.03.2022 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

Nowości

Autor

27.03.2022 r.
IV Niedziela Wielkiego Postu

W naszych modlitwach polecajmy naród Ukraiński prosząc o pokój.

 1. Dziś – IV Niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare – nazywana niedzielą radości. W niedzielę Laetare w czasie mszy św. używa się szat liturgicznych koloru różanego. Kolor różowy to fiolet zmieszany z bielą i oznacza radość pośród pokuty, chwilę wytchnienia podczas utrapienia.
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną – odpowiedzialny Rejon 4.
 1. Jutro dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK – nieodpłatne usługi psychologiczne skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne – usługi są prowadzone w formie konsultacji psychologicznych – dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca od godz. 1630 do 1730 w sali KIK-u;
  • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. W środę o 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum;
  • o 1700 spotkanie dla kandydatów na ministrantów – zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej i starszych;
  • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • modlitwa Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.
 1. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży z klas 8.
 1. W I Piątek Miesiąca Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 1630, dla starszych po Mszy św. o godz. 800 oraz o godz. 1730.
  • o 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
  • od 1630 spowiedź;
  • o 1630 Droga Krzyżowa i Komunia św. dla dzieci;
  • o 1800 Msza św. i modlitwa Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
  • Stacyjna Droga Krzyżowa w Parafii Chrystusa Króla – początek o godz. 1730.
 1. W I sobotę Miesiąca
  • o 800 Msza św. Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy Wie-czystej Adoracji;
  • odwiedziny chorych z racji Świat Wielkanocnych będą 11 kwietnia w Wielki Poniedziałek. Kapłani odwiedzą tych do których przychodzą w I sobotę miesiąca  i tych którzy z racji Świąt zostaną dodatkowo zgłoszeni w zakrystii. Odwiedziny rozpoczną się od   900
 1. W przyszłą niedzielę V Niedziela Wielkiego Postu;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną – odpowiedzialny Rejon 5;
  • zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie;
  • niedziela adoracyjna.
 1. Składając roczny PIT można skorzystać z przekazania 1% swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Z pomocy przy rozliczeniu można skorzystać w czwartek w świetlicy od godz. 1600 do 1800.
 1. W sklepiku przy wyjściu z kościoła wyłożone są do zabrania Skarbonki Wielkopostne i Baranki Wielkanocne. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej.
 1. Jeszcze raz bardzo dziękujemy fundatorom witraży nad antresolą. Inskrypcję ofiarodawców są umieszczone u podstaw witraża. Trwają dalsze prace na zewnątrz kościoła przy układaniu kostki brukowej. Od strony podjazdu dla niepełnosprawnych wjazd jest już otwarty i można z niego korzystać.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy Jana Matejki 7 z klatek 5 i 6 oraz bloku nr 22. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
  • dziś – blok nr 20 m. 1-22.
  • jutro – blok nr 20 m. 23-44.
  • we wtorek – blok nr 20 m. 45-66.
  • w czwartek – blok nr 22 m. 1-22.
  • w piątek – blok nr 22 m. 23-44.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 22 m. 45-66.
 1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img