Ogłoszenia duszpasterskie – 27.02.2022 r. – VIII Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

27.02.2022 r.
VIII Niedziela Zwykła

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa za po-mocą maseczek ochronnych lub części odzieży.

 1. Dziś – VIII Niedziela Zwykła;
  • Msza św. dla dzieci o 1115 w dolnym kościele – zapraszamy dzieci wraz z rodzicami;
  • o 1630 Nieszpory;
  • początek Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”;
  • dziś po Mszach św. i w środę popielcową po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Dodatkowo do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego można składać trwałe artykuły żywnościowe, które będą również przekazane uchodźcom.
 1. Jutro dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK – nieodpłatne usługi psychologiczne skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne – usługi są prowadzone w formie konsultacji psychologicznych. Dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca od godz. 1630 do 1730 w sali KIKu.
  • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. W środę popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu – z inicjatywy Papieża Franciszka jest to dzień postu i modlitwy w intencji pokoju;
  • w tym dniu obowiązuje post, czyli spożycie w ciągu dnia jednego posiłku w zwyczajnej ilości, a pozostałe posiłki w ilości pomniejszonej oraz obowiązuje wstrzemięźliwość, czyli wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych – do zachowania postnego są zobowiązani wszyscy wierni, którzy ukończyli 14 rok, a nie rozpoczęli 60 roku życia;
  • Msze święte z błogosławieństwem popiołu i z posypaniem głów popiołem, będą sprawowane w naszym kościele o godz. 630, 800, 1000, 1500, 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej Msza św. o godz. 18o0, dodatkowo Msze św. w Hospicjach, Domu Matki Teresy i Warsztatach Terapii Zajęciowej. Taca ze Środy popielcowej przeznaczona na potrzeby Caritas, a zebrane po Mszach św. ofiary do puszek będą przekazane na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy;
  • modlitwa Rodziny Radia Maryja i TV Trwam;
  • od środy popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty;
  • w środę popielcową rozpoczyna się „Nowenna Pompejańska” – jako przebłaganie za wszelkie zniewolenia i błaganie o dar jedności z Bogiem i ludźmi; modlitwa różańcowa w Kaplicy Adoracyjnej będzie o godz. 730, 1430, 1700 i 2030.
 1. W I Czwartek miesiąca – parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
  • o 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
  • na Mszy św. o 1800 adoracja przebłagalna za grzechy pijaństwa;
  • po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży z klas 8;
  • modlitwa Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego;
  • od dziś do 11 marca po Mszy św. wieczornej będzie odprawiana Nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji troski o powołania kapłańskie oraz w intencji kapłanów.
 1. W I Piątek Miesiąca – Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1700, dla starszych po Mszy św. o godz. 800 w górnym kościele;
  • o 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
  • od 1630 spowiedź;
  • o 1700 Droga Krzyżowa i Komunia św. dla dzieci;
  • o 1800 Msza św. i Stacyjna Droga Krzyżowa ulicami osiedla do figury Bożego Serca jako przebłaganie za grzechy pijaństwa, w intencji misji i przeproszenie za grzechy przeciw szóstemu przykazaniu;
  • modlitwa Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
  • o 2030 adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.
 1. W I Sobotę Miesiąca – o 800 Msza św. Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy Wieczystej Adoracji;
  • od 900 odwiedziny chorych – Kapłani odwiedzą tylko tych którzy będą sobie życzyli otwierając swoje mieszkania;
 1. W przyszłą niedzielę I Niedziela Wielkiego Postu;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Składając roczny PIT można skorzystać z przekazania 1% swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Serdecznie zachęcamy do złożenia tego daru, abyśmy mogli kontynuować dalsze prace przy rozpoczętym dziele, które będzie służyło osobom potrzebującym opieki paliatywno-hospicyjnej.
 1. Przy naszej parafii działa Poradnia Rodzinna. Pary przygotowujące się do zawarcia małżeństwa mogą odbyć spotkania z Doradczynią Życia Rodzinnego, które są wymagane przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego. Poradnia jest czynna we wtorki od godz. 17.00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
 1. Niepubliczny Żłobek Nazaret i Katolickie Przedszkole im. Św. Józefa w Tarnobrzegu prowadzą nabór dzieci na rok szkolny 2022/2023. Karty zgłoszeniowe oraz szczegółowe informacje są dostępne w biurze przedszkola przy ul. Konstytucji 3 Maja 11.
 1. Dyrekcja Szkoły Katolickiej i Szkoły Podstawowej nr 10 ogłasza nabór uczniów do klas 1 na rok szkolny 2022/2023. Zapisy ruszają 21 lutego br. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.
 1. Zakończono prace w dolnym kościele związane z ostatecznym wystrojem świątyni. Od jutra Msze św. w dni powszednie o godz. 800 i godz. 1500 będą sprawowane w dolnym kościele.
 1. Od poniedziałku zostały wznowione prace przy kościele górnym, przy układaniu kostki brukowej. Przepraszamy za utrudnienia, przyjeżdzających na wózkach zapraszamy w tym czasie do dolnego kościoła.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy Jana Matejki 20 z klatek od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Kwiatkowskiego:
  • dziś – bloki nr 3 i 3a.
  • we wtorek – blok nr 13.
  • w środę – blok nr 15.
  • w czwartek – blok nr 17.
  • w piątek – blok nr 19.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 21.
 1. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.
 1. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia rozpoczynającego Wielki Post, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img