Ogłoszenia duszpasterskie – 26.12.2023 r. – Św. Szczepana

1. Dziś – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika;
    • Msze św. jak w niedziele;
    • o 1400 Msze św. na cmentarzu w Sobowie w intencji zmarłych parafian;
    • nie będzie Nieszporów o 1630.
  1. Jutro – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    • spotkanie Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.
  1. W czwartek święto Świętych Młodzianków Męczenników;

– w dni powszednie od godz. 1530, a w soboty od godz. 900; na czas wizyty prosimy o przygotowanie Księgi Pisma Świętego oraz wody święconej lub do poświęcenia;

– mieszkańców przewidzianych do spotkania kolędowego serdecznie zapraszamy na przeżywanie Najświętszej Eucharystii o godz. 1800 – prosimy o przygotowanie liturgii; dokładny program wizyty duszpaster­skiej i spotkań kolędowych dotarł do naszych mieszkań w ostatnim numerze listu Otwarte Serca i jest wywieszony na drzwiach kościoła.

• 1800 Msza św. i przebłaganie za grzechy przeciwko życiu połączone ze spotkaniem kolędowym.
  1. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa – modlimy się o świętość polskich rodzin oraz o poszanowanie każdego poczętego życia;
    • do 11 lutego włącznie nie będzie Mszy św. o 1115 w dolnym kościele, zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. o godz. 1130 do kościoła górnego.
    • o 1300 Msza św. w intencji zaślubionych w 2023 r.;
    • o 1400 Msza św. na cmentarzu w Sobowie za zmarłych parafian w 2023 roku – przynosimy wigilijne świece;
    • o 1630 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego i ostatnia Msza św. godz. 1700;
    • od 1800 w kaplicy Adoracyjnej wspólne trwa­nie przy Jezusie w ostatnich godzinach roku;
    • o 2400 Msza św. na rozpoczęcie Nowego 2024 roku w górnym kościele.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców:
    • w środę – Konstytucji 3 Maja 8, klatki 1 i 2.
    • w czwartek – Konstytucji 3 Maja 8, klatki 3 i 4.
    • w piątek – Konstytucji 3 Maja 9, klatki 3 i 4.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 3, 3a i 13. Prosimy o podjęcie dyżuru w środę i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Rycerze Kolumba zapraszają na XXV Konkurs Kolęd „Serbinowska Kolęda”, który odbędzie się w sobotę 13 stycznia 2024 roku w naszej parafii. Szczegóły na stronie internetowej www.rycerzekolumba.tbg.net.pl