Ogłoszenia duszpasterskie – 26.12.2022 r. – Święto św. Szczepana

Nowości

Autor

Drodzy Parafianie i Goście,

 Jezus się rodzi! Chciejmy i my usłyszeć na ścieżkach naszego ziemskiego wędrowania wezwanie anioła,  aby wstać i pójść. Dlatego: pozostawmy sprawy tego świata i udajmy się do stajenki betlejemskiej – świątyni Pana, stańmy wraz z innymi przy żłóbku – ołtarzu, usłyszmy kwilenie Bożej Dzieciny – przytulmy Bożego Synai oddajmy Mu pokłon, przyklęknijmy i pozwólmy się dotknąć Bożej Miłości w Komunii Świętej.

Pragniemy życzyć, aby tegoroczne Święta pozwoliły Nam spotkać się z Nowonarodzonym Jezusem, abyśmy mimo zagrożonego pokoju i lęku przychodzili do świątyni, z radością powitali Go w Eucharystii, zaprosili do naszego życia w Komunii Świętej i ponieśli z odwagą współczesnemu światu.

Duszpasterze

 1. Dziś – Święto Świętego Szczepana – pierwszego męczennika;
  • Msze św. jak w niedziele;
  • nie będzie Nieszporów o 1630;
  • o 1400 Msze św. na cmentarzu w Sobowie w intencji zmarłych parafian.
 1. Jutro – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty;
  • o godz. 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum;
  • rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich oraz spotkań kolędowych:

– w dni powszednie od godz. 1530, a w soboty od godz. 900; na czas wizyty prosimy o przygotowanie Księgi Pisma Świętego oraz wody święconej lub do poświęcenia;

– mieszkańców przewidzianych do spotkania kolędowego serdecznie zapraszamy na przeżywanie Najświętszej Eucharystii o godz. 1800 – prosimy o przygotowanie liturgii; dokładny program wizyty duszpaster­skiej i spotkań kolędowych dotarł do naszych mieszkań w ostatnim numerze listu Otwarte Serca i jest wywieszony na drzwiach kościoła.

 1. W środę – święto Świętych Młodzianków Męczenników;
  • o 1800 Msza św. – przebłaganie za grzechy przeciwko życiu, oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; połączona ze spotkaniem kolędowym.
 1. W piątek – Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. – modlimy się o świętość polskich rodzin oraz o poszanowanie każdego poczętego życia;
  • Msze św. jak w święto: o godz. 630 800 1000 1500 i 0 godz. 1800 Msza św. w intencji zaślubionych w 2022 r.
 1. W sobotę – wspomnienie św. Sylwestra;
  • o 1100 Msza św. na cmentarzu w Sobowie za zmarłych parafian w 2022 roku – przynosimy wigilijne świece;
  • o 1730 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego i Msza święta;
  • od 1900 w kaplicy Adoracyjnej wspólne trwa­nie przy Jezusie w ostatnich godzinach roku;
  • o 2400 Msza św. na rozpoczęcie Nowego 2023 roku w górnym kościele.
 1. W przyszłą niedzielę uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi;
  • Światowy Dzień Pokoju – Nowy Rok 2023. Łącząc się w modlitwie życzymy – niech Dziecię Jezus tak kieruje Waszym życiem, abyście mogli kroczyć drogą prowadzącą do radości, zgody, pokoju i miłości. Błogosławieństwo Nowonarodzonego Chrystusa niech sprawi, byśmy przez kolejny 2023 rok byli otwarci na wszystko co szlachetne, dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe.
  • o 800 początek Doby Modlitwy Różańcowej;
  • o 1615 Nabożeństwo różańcowe (zmiana Tajemnic różańcowych 08.01)
 1. W piątek 6 stycznia 2023 r. obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Na Mszę św. o 1000 zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzinami oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania; po Mszy św. o godz. 1000 włączymy się w Królewski Pochód na Rynek Miasta – Orszak Trzech Króli – zapraszamy rodziców z dziećmi. Kolor zielony będzie towarzyszył wszystkim uczestnikom naszej parafii, czerwony – parafii św. Barbary, niebieski – Chrystusa Króla; spotkamy się na Rynku, gdzie będzie wspólne kolędowanie i radosne uwielbianie nowonarodzonego.
 1. Do 5 lutego włącznie nie będzie Mszy św. o 1115 w dolnym kościele, zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. o godz. 113o do kościoła górnego.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Wojciecha Kosaaka:
  • we wtorek – blok nr 6, klatki 1 i 2.
  • w środę – blok nr 6, klatki 1 i 2.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Konstytucji 3 Maja 7 oraz 9. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img