Ogłoszenia duszpasterskie – 26.12.2021 r. – Święto Świętej Rodziny

Nowości

Autor

26.12.2021 r.
Święto Świętej Rodziny

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa za pomocą maseczek ochronnych lub części odzieży. Przestrzeganie tego państwowego zarządzenia jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale także wyrazem troski o nasze zdrowie, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów i osoby z poważnymi chorobami przewlekłymi, którzy są najbardziej zagrożeni.

 1. Dziś Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa modlimy się o świętość polskich rodzin oraz o poszanowanie każdego poczętego życia;
  • 1400 Msza św. na cmentarzu w Sobowie
  • o 1700 Msza św. w intencji zaślubionych w 2021 r., zapraszamy także ich rodziny;
  • o 2030 uroczysty Apel wdzięczności za dar nawiedzenia Maryi w Świętym wizerunku Jasnogórskiej Królowej.
 1. Jutro – święto św. Jana Apostoła;
  • początek spotkań kolędowych – mieszkańców przewidzianych do spotkania serdecznie zapraszamy na przeżywanie Najświętszej Eucharystii o godz. 1800 – prosimy o przygotowanie liturgii; dokładny program spotkań dotarł do naszych mieszkań w ostatnim numerze listu Otwarte Serca i jest umieszczony na stronie internetowej parafii;
  • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji modlitwa w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. We wtorek – święto Świętych Młodzianków Męczenników;
  • od 1500 indywidualne duszpasterskie.
 1. W środę wspomnienie św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika.
  • o 1500 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Faustinum;
  • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • modlitwa Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.
 1. W piątek – wspomnienie św. Sylwestra;
  • o 1100 Msza św. na cmentarzu w Sobowie za zmarłych parafian w 2021 roku – przynosimy wigilijne świece;
  • o 1730 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego i Msza św.
  • od 1900 w kaplicy Adoracyjnej wspólne trwa­nie przy Jezusie w ostatnich godzinach roku;
  • o 2400 Msza św. na rozpoczęcie nowego 2022 roku w górnym kościele.
 1. W sobotę – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;
  • Światowy Dzień Pokoju – Nowy Rok 2022 Łącząc się w modlitwie życzymy – niech Dziecię Jezus tak kieruje Waszym życiem, abyście mogli kroczyć drogą prowadzącą do radości, zgody, pokoju i miłości. Błogosławieństwo Nowonarodzonego Chrystusa niech sprawi, byśmy przez kolejny 2021 rok byli otwarci na wszystko co szlachetne, dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe;
  • Msze św. jak w niedziele;
  • o 800 początek Doby Modlitwy Różańcowej;
  • o 1630 Nieszpory Świąteczne.
 1. W przyszłą niedzielę – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim;
  • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 1. W piątek 7 stycznia o godz. 1900 w naszym kościele będzie miał miejsce koncert zatytułowany „Najpiękniejsze polskie kolędy” w wykonaniu śpiewającej rodziny Kaczmarek. Występ ma cel charytatywno-opiekuńczy, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na kontynuację prac przy Hospicjum w Tarnobrzgu-Miechocinie. Cegiełki w cenie 20 zł są do nabycia w sklepiku parafialnym.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Marii Dąbrowskiej:
  • jutro – Dąbrowskiej 33, kl. 3 i 4.
  • we wtorek – Prusa 1, kl. 1 i 2.
  • w przyszłą niedzielę – Prusa 2, kl. 1 i 2.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Jana Matejki 2, kl. 1-4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i dobrego przeżywania Świąt, a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img