Ogłoszenia duszpasterskie – 26.03.2023 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

Nowości

Autor

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną (odpowiedzialny Rejon 5).
 1. Jutro dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK – nieodpłatne usługi psychologiczne skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne – usługi są prowadzone w formie konsultacji psychologicznych – dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca;
  • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. We wtorek o 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum.
 1. W środę – rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do soboty. Rekolekcje będzie głosił Ks. Maciej Charabin. Dokładny plan rekolekcji znajduje się w gablocie. Rozpoczęcie o 1800 Msza św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730. Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach.
  • spotkanie Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.
 1. W czwartek o godz. 1700 spotkanie dla ministrantów.
  • o 1800 Msza św. i rozesłanie świątecznego numeru listu Otwarte Serca.
 1. W piątekDroga Krzyżowa po Mszy św. o 800, dla dzieci o godz. 1630;
  • o godz. 1600 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7;
  • 1800 Msza św., a po niej Droga Krzyżowa ulicami osiedla – nasz udział w tej Drodze Krzyżowej zaakcentujmy przynosząc w ręku krzyż wiszący na ścianie mieszkania – do uczestnictwa zapraszamy także młodzież;
  • stacyjna Droga Krzyżowa w parafii św. Barbary – początek o godz. 1800„Kościół – wspólnota nie z tego świata” – tarnobrzeska modlitwa o pokój i pojednanie między narodami.
 1. W I Sobotę Miesiącao 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy adoracyjnej.
 1. W przyszłą niedzielę zwaną Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Jest to czas bezpośredniego przygotowania się do przeżycia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.
  • Światowy Dzień Młodzieży oraz Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Misjonarzy. Młodzież w tym dniu zaproszona jest do Sandomierza. Tam na rynku miasta na 1030 będzie modlitwa i poświęcenie palm, a następnie wyruszy procesja z palmami;
  • o 830 Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców;
  • o 1100 przy figurze Świętego Jana Pawła II początek uroczystej procesji do kościoła – o godz. 1130 centralna uroczystość Niedzieli Palmowej;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną – odpowiedzialny Rejon 6;
  • o 1900 spektakl Męki Pańskiej w wykonaniu młodzieży przygotowany przez Ks. Pawła Piędzio. Bardzo serdecznie zapraszamy;
  • o 2100 Apel Maryjny przy pomniku Św. Jana Pawła II w łączności z całą diecezją sandomierską.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Zwierzynieckiej:
  • dziś – blok nr 47.
  • jutro – blok nr 49.
  • we wtorek – blok nr 51.
  • w środę – blok nr 53.
  • w piątek – blok nr 55.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 57.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy domków przy ul. Brzozowej i ul. Bukowej. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Diecezjalny Duszpasterz Osób Żyjących w Związkach Niesakramentalnych, zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych (jak również tych, którzy żyją w separacji i rozwiedzionych, którzy nie zawarli nowego związku) na Wielkopostny Dzień Skupienia, w dniu 1 kwietnia do Instytutu Teologicznego w Sandomierzu ul Mariacka 9 na godz. 930.
 1. Polskie Towarzystwo Tatrzańskie w Tarnobrzegu organizuje w Wielki Piątek 7 kwietnia coroczną Drogę Krzyżową w Bieszczady na Tarnicę. Szczegółowe informacje są zamieszczone na tablicy ogłoszeń kościoła i stronie internetowej PTT Tarnobrzeg.
 1. W dniach 10-15 lipca jest organizowany wyjazd wypoczynkowy dla ministrantów, lektorów i scholii. Zapisy i szczegółu u ks. Rafała.
 1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
 1. Składając roczny PIT można skorzystać z przekazania 1,5% swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Z pomocy przy rozliczeniu można skorzystać w środy w świetlicy od 1600 do 1800.
 1. W sklepiku przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są Baranki Wielkanocne. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej.
 1. Prezydent Miasta Tarnobrzega serdecznie zaprasza osoby samotne na Śniadanie Wielkanocne, które odbędzie się w dniu 6 kwietnia 2023 r. (Wielki Czwartek) o 1230, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, al. Niepodległości 2.
 1. Świąteczne odwiedziny chorych będą 4 kwietnia br. w Wielki Wtorek. Prosimy zgłaszać w zakrystii tych chorych, którzy nie są odwiedzani z racji I Soboty Miesiąca, a pragną przyjąć Chrystusa Eucharystycznego.
 1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, błogosławionego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo. Pamiętamy o chorych, cierpiących.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img