Ogłoszenia duszpasterskie – 25.12.2021 r. – Boże Narodzenie

Nowości

Autor

25.12.2021 r.
Boże Narodzenie

„Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. (…)
Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”.

 Te słowa zapisane przez św. Jana Apostoła zabrzmią bardzo mocno i uroczyście w dzień Bożego Narodzenia. Podkreślą niezwykłą tajemnicę naszej wiary, dla wielu trudną do przyjęcia. On przyszedł do ludzi, stał się jednym z nas, aby nas doprowadzić do Ojca i zbawić. Syn Boży, od momentu przyjścia na ziemię oświeca drogi naszego pielgrzymowania.

Drodzy Parafianie! 

Niech święta Bożego Narodzenia staną się dla każdego z nas doświadczeniem bliskości Boga i Jego mocy. Wszystkim i sobie życzę, abyśmy mocno trwali przy Panu, powracali do Niego – czyli nawracali się nieustannie i w ten sposób stawali się w pełni dziećmi Bożymi. Niech Święta Boża Rodzicielka uprasza nam wszelkie potrzebne dary do życia Ewangelią, a przede wszystkim niech uprasza pokój dla świata i naszej Ojczyzny. Spokojnych i błogosławionych Świąt.

  1. Dziś uroczystość Bożego Narodzenia;
    • Msze św. jak w niedziele.
  1. Jutro Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa modlimy się o świętość polskich rodzin oraz o poszanowanie każdego poczętego życia;
    • 1400 Msza św. na cmentarzu w Sobowie
    • o 1700 Msza św. w intencji zaślubionych w 2021 r., zapraszamy także ich rodziny.
  1. W piątek 7 stycznia o godz. 1900 w naszym kościele będzie miał miejsce koncert zatytułowany „Najpiękniejsze polskie kolędy” w wykonaniu śpiewającej rodziny Kaczmarek. Występ ma cel charytatywno-opiekuńczy, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na kontynuację prac przy Hospicjum w Tarnobrzgu-Miechocinie. Cegiełki w cenie 20 zł są do nabycia w sklepiku parafialnym.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img