Ogłoszenia duszpasterskie – 21.11.2021 r. – XXXIV Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

21.11.2021 r.
XXXIV Niedziela Zwykła

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa za pomocą maseczek ochronnych lub części odzieży. Przestrzeganie tego państwowego zarządzenia jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale także wyrazem troski o nasze zdrowie, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów i osoby z poważnymi chorobami przewlekłymi, którzy są najbardziej zagrożeni skutkami Covid -19.

 1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego; od tej niedzieli do I Niedzieli Adwentu potrwa kolejny Tydzień Biblijny, który ma nas jeszcze bardziej uwrażliwić na czytanie Pisma Świętego i uważne słuchanie Słowa Bożego;
  • w nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. pomocy migrantom, modlimy się dziś w tej intencji i organizowana jest zbiórka środków na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na terenach przygranicznych naszego kraju i długofalową pomoc ludziom, którzy są w ośrodkach migracyjnych.
  • patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza;
  • o 1500 Msza św. i modlitwa różańcowa z wypominkami;
  • Penitencjaria Apostolska przypomina że w bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.
  • odpust w parafii Chrystusa Króla o 1200, a o godz. 16.30 koncert muzyki sakralnej pt. Chrystusowi cześć i chwała.
 1. Jutro – wspomnienie św. Cecylii;
  • modlitwa w intencji chórzystów, dyrygentów, organistów oraz zmarłych Józefa i Artura.
 1. We wtorek parafialny dzień modlitwy o trzeźwość w rodzinach;
  • Spotkanie Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio.
 1. W środę wspomnienie św. Andrzeja Dung Lac i Towarzyszy;
  • o 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum;
  • o 1700 spotkanie dla kandydatów na ministrantów – zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej i starszych;
  • o 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • o 1800 Msza św. i modlitwa wypominkowa;
  • spotkanie Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.
 1. W czwartek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy;
  • po Mszy św. o 1800 i różańcu wypominkowym spotkanie ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym.
 1. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, które będzie miało miejsce przy końcu dziejów. Roraty, czyli Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o  600, dla dzieci o godz. 1800, natomiast w niedziele Msza św. z Niedzieli Adwentu;
  • 600 Msza św. z I Niedzieli Adwentu;
  • o 1500 Msza św. i modlitwa różańcowa z wypominkami.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Marii Dąbrowskiej:
  • jutro – blok nr 19, kl. 3.
  • we wtorek – blok nr 20, kl. 1 i 2.
  • w środę – blok nr 21, kl. 1 i 2.
  • w czwartek – blok nr 22, kl. 1 i 2.
  • w piątek – blok nr 22, kl. 3 i 4.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 23, kl. 1 i 2.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy domków przy ul. Władysława Łokietka od nr 43 do końca. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Wielu parafian pyta czy będą montowane kolejne witraże w kościele. Na pewno gdyby były zamontowane wystrój kościoła byłby piękniejszy. Dlatego została podjęta decyzja, by wykonać najpierw witraże na antresoli. Został już zamontowany pierwszy przedstawiający Cud w Kanie Galilejskiej ufundowany z pieniędzy parafian zbieranych na tacę. Kolejne witraże mogą być zamawiane przez sponsorów: firm, róż różańcowych, grup liturgicznych czy indywidualne osoby. Napis fundatora będzie umieszczony na witrażu.
 1. Prace przy remoncie wieży kościelnej zostają w tym roku wstrzymane ze względu na niesprzyjająca pogodę do prac zewnętrznych. Zostaną wznowione na wiosnę.
 1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
 1. Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img